Na co zalecany jest sok z pokrzywy?

Naturalne metody leczenia stały się ostatnio bardzo popularne. Jednak nie ulega wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem jest unikanie chorób poprzez prowadzenie działań profilaktycznych. Sok z pokrzywy może być w tym kontekście niezwykle pomocny.

 

Naturalne soki jako element profilaktyki

Ostatnie lata przyniosły bardzo duży rozkwit rynku naturalnych suplementów diety. Jest to związane z coraz intensywniej wdzierającą się do sfery publicznej modą na ekologię i zdrowy tryb życia. Profilaktyka zdrowotna świetnie wpisuje się w ten kanon. Poza aktywnością fizyczną oraz zdrową żywnością, większość osób stosuje naturalne suplementy diety, takie jak sok z pokrzywy. Nie ulega wątpliwości, że jest to świetne posunięcie szczególnie, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej o żywność wysokiej jakości. Taka sytuacja sprawia, że chcąc dobrze zadbać o odpowiednią podaż wszystkich, istotnych mikroelementów warto sięgać po naturalne soki oraz suplementy na nich bazujące.

 

Sok z pokrzywy i jego zawartość

Naturalne soki mają to do siebie, że zawierają duże ilości witamin, minerałów i innych substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sok z pokrzywy zawiera przede wszystkim ogromne ilości witaminy C, która jest bardzo silnym antyoksydantem. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i funkcjonują w ciągłym stresie. Ludzki organizm jest wtedy narażony na liczne przeciążenia, przez co jest regularnie osłabiany. Dostarczanie dużych ilości antyoksydantów, które zawierają naturalne soki jest bardzo ważna, aby zachować homeostazę organizmu. Poza tym, sok z pokrzywy zawiera duże ilości garbników, witaminę B2 oraz K, a także minerały takie jak magnez, krzem, fosfor i niezbędne człowiekowi żelazo.

Decydując się na zakup soku z pokrzywy warto wybierać naturalne produkty, które nie zawierają konserwantów ani innych, zbędnych dodatków, takich jak cukier.

 

Komu zalecany jest sok z pokrzywy?

Sok z pokrzywy zalecany jest przede wszystkim osobom, które posiadają niedobory wynikające z nie do końca zbilansowanej diety. Jest więc polecany osobom zabieganym oraz żyjącym w ciągłym pędzie. Z całą pewnością z soku z pokrzywy skorzystają także osoby, które odżywiają się relatywnie zdrowo, ale chcą uzupełnić dietę w istotne mikroelementy. Naturalny sok wpłynie świetnie na ogólny stan zdrowia, a także na wygląd cery i włosów, co jest bardzo istotne dla kobiet. Pozytywny wpływ zostanie także zauważony w odporności organizmu na przeziębienia lub infekcje wirusowe, co jest istotne w okresie jesiennym oraz wiosennym.