Zdrowe odchudzanie – co jeść po treningu?

Zbliżające się wakacje z pewnością stanowią nie lada motywację dla osób, które od dawna chciały zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Aby jednak osiągnąć wymarzoną figurę i nie ryzykować przy tym utraty zdrowia, konieczne jest zadbanie nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także prawidłowe odżywianie. Dopiero połączenie ćwiczeń z dietą sprawi, że schudniesz na długo i bez efektu jo-jo. Jednym z najważniejszych aspektów odchudzania jest to, co należy jeść po treningu. Dziś sprawdzamy, co koniecznie powinno znaleźć się w Twoim planie żywieniowym w dni treningowe.

 

Odchudzasz się i nie wiesz, co jeść po treningu?

Czas zacząć misję odchudzanie! Co jeść po treningu? Przede wszystkim posiłki bogate w pełnowartościowe białko i węglowodany złożone. Oczywiście, na talerzu nie może zabraknąć również warzyw, które od tej pory powinny stać się obowiązkowym elementem każdego dania. Dlaczego jest to tak ważne po aktywności fizycznej?

  • Białko bierze udział w odbudowie mięśni, które w trakcie ćwiczeń są narażone na mikrouszkodzenia. To właśnie stąd biorą się zakwasy, które do niedawna błędnie łączono z wystąpieniem w mięśniach kwasu mlekowego.
  • Węglowodany uzupełniają utracone zapasy glikogenu (polimeru glukozy), które znajdują się nie tylko w mięśniach, ale także w wątrobie. Dzięki nim dostarczasz sobie energię niezbędną do codziennego funkcjonowania i dalszej aktywności fizycznej.
  • Warzywa są najlepszym źródłem błonnika pokarmowego, który wpływa na prawidłowy metabolizm, składników mineralnych i antyoksydantów.

W trakcie odchudzania to, co należy jeść po treningu, jest uzależnione również od pory ćwiczeń. Po porannej aktywności fizycznej możesz pozwolić sobie na obfity, duży posiłek, podczas gdy wieczorna sesja treningowa sprawia, że lepiej odpuścić sobie sycące dania, a zamiast nich wybrać przekąskę z dużą dawką białka.

O czym jeszcze warto pamiętać w trakcie odchudzania?

Jeśli rozpoczynasz odchudzanie, to warto nie tylko sprawdzić, co należy jeść po treningu, ale także upewnić się, że dostarczasz swojemu ciału wszystkiego, czego potrzebuje, przez cały dzień. Właśnie dlatego pamiętaj między innymi, że na siłownię należy zawsze wziąć ze sobą wodę – nawodnienie organizmu podczas wysiłku jest naprawdę ważne! Zwróć również uwagę na to, co jesz w dni nietreningowe. Jeśli nie wiesz, jak przygotować odpowiednio zbilansowany jadłospis, to świetnym rozwiązaniem będzie dieta pudełkowa, którą zamówisz na stronie WygodnaDieta.pl. Wybierz plan żywieniowy i jego kaloryczność, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty w smaczny i zdrowy sposób!