Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One Stop – jakie ma funkcje i jak działa?

Ta wyciskarka wolnoobrotowa wyposażona jest w 12-centymetrowy otwór wsadowy oraz funkcję automatycznego wyciskania. Model Hurom One Stop pozwoli Ci nie tylko zrobić zdrowy, świeży i pyszny sok, ale sprawi też, że zaoszczędzisz czas. Stylowa, prosta w obsłudze i solidna – oto wyciskarka, z której na pewno będziesz zadowolony.

Po pierwsze – Twoja wygoda

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One Stop to urządzenie, które zrobi sok, podczas gdy Ty będziesz mógł zająć się czymś innym. Wystarczy, że pokroisz składniki i wrzucisz je do wyciskarki – o resztę nie będziesz musiał się martwić, bo urządzenie wyciska owoce i warzywa samoistnie. Oprócz tego posiada dwie komory wsadowe. Komora One Step ma otwór o średnicy 12 cm, dzięki któremu będziesz mógł wrzucić do niej duże kawałki owoców i warzyw. Umożliwia one automatyczne ich wyciskanie. Natomiast komora wsadowa Dual Hopper pozwoli na wyciskanie długich składników, takich jak na przykład seler naciowy, i umożliwia wyciskanie ciągłe. Zaokrąglona taca sprawi, że mniejsze kawałki owoców i warzyw bez problemu dostaną się do misy.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One Stop – jak powstaje sok?

Przygotowanie soku za pomocą wyciskarki Hurom One Stop jest proste i szybkie. Jej działanie zaczyna się podczas wyciskania przez wałek ślimakowy składników, które umieściłeś w urządzeniu. Wolnoobrotowa technologia pozwala na zachowanie jak największej ilości wartości odżywczych owoców i warzyw, które są wyciskane. Następnie zachodzi proces filtrowania, czyli oddzielenia soku od zmiażdżonej pulpy. Wszystko dzieje się za sprawą drobnej siatki w sicie filtrującym – dzięki temu sok jest klarowny i aksamitny. Kolejnym krokiem jest mieszanie. Koszyczek obrotowy łączy ze sobą wyciśnięte składniki, sprawiając, że wszystkie witaminy i składniki mineralne mieszają się ze sobą, a smak i aromat soku stają się coraz lepsze. Ostatnim etapem tworzenia soku jest usunięcie pulpy.

Dodatkowe funkcje

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom One Stop posiada na misie specjalne oznaczenia, które pozwolą odpowiednio załadować komorę wsadową – będziesz mógł dzięki nim dobrać taką ilość owoców i warzyw, jaka będzie odpowiednia. Z kolei komora wsadowa ma wygodny uchwyt – umożliwia on podnoszenie jej jedną ręką. Warto też wspomnieć o wbudowanym czujniku bezpieczeństwa, dzięki któremu wyciskarka włączy się tylko, gdy pokrywa będzie odpowiednio zamknięta. W trakcie wyciskania soku miąższ odprowadzany jest poniżej misy, a jej spód jest pochylony o 3 stopnie, co umożliwia zebranie całego soku, aż do ostatniej kropli.