Akcesoria do wózka na jesienne dni

Jeśli chcecie by Wasze dzieci były zdrowe przez cały rok, nie warto rezygnować ze spacerów. Każde wyjście z maluchem dotlenia go i hartuje, a do tego jeszcze wzmacnia apetyt, rozwija ruchowo i reguluje rytm dnia.

wozek-dzieciecy-akcesoriaGdy jest zimno, wietrznie lub pada lekki deszcz, spacer nie będzie z pewnością długi, ale zamiast zamykać się w domu, lepiej uzbroić się w odpowiednie akcesoria do wózka i wyjść, choć na kilkanaście minut. Co może się zatem przydać jesienią? Oto nasze propozycje na jesienny spacer z wózkiem – przygotowując poniższe zestawienie bazowaliśmy na ofercie: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-wozkow.

Akcesoria do wózka – do przykrycia

Jeśli dziecko cały spacer ma spędzić w wózeczku, trzeba zadbać o odpowiednio ciepłe przykrycie, ale takie, które go jednocześnie nie przegrzeje. Do tego świetnie nadają się śpiworki do wózka. Najlepiej, jeśli będą uszyte z wodoodpornego materiału, który chroni przed wiatrem. Wówczas wystarczy lekko ubrać malucha, bez konieczności wkładania mu grubych rajstop czy polarów. Dobrym przykładem może być śpiworek marki La Millou. Posiada wycięcia na pasy, które umożliwiają zamocowanie go również w spacerówce. W środku ma miękki materiał minky, a od zewnątrz wodoodporną tkaninę. Dwustronny suwak ułatwia rozpięcie go w okolicy nóżek, gdy dziecku jest zbyt gorąco.

Jeśli dziecko jest większe i nie chce korzystać już ze śpiworka, dobrym rozwiązaniem będzie ciepły dwuwarstwowy kocyk. Taką propozycję znajdziemy w ofercie marki Pink No More. Welurowo bawełniany kocyk tej firmy posiada specjalny zaczep do wózka, dzięki któremu koc nie spadnie w trakcie jazdy. Kocyki, nieposiadające takich zaczepów można przypinać dedykowanymi do tego klipsami. To drobne akcesoria do wózka, które znacznie ułatwiają wyjście z dzieckiem w jesienną niepogodę.

Praktyczne akcesoria do wózka

Odpowiednie wyposażenie wózka podczas dłuższego wyjścia z pewnością ułatwi rodzicom opiekę nad maluchem. Ci, którzy cenią wygodne i praktyczne gadżety powinni zapoznać się z oferta marki Skip Hop. Znajdziemy w niej m.in. kolorowe termosy z łyżeczką, w które można zapakować ciepłą przekąskę, czy plastikowe etui na mokre chusteczki, ze specjalnym zaczepem umożliwiającym przypięcie go w dowolne miejsce przy wózku, aby zawsze było pod ręką. Na spacerach świetnie sprawdzają się także wygodne organizery do wózka tej firmy, mogące pomieścić niezbędne akcesoria, butelkę z piciem i dokumenty.

Jeśli w trakcie chłodniejszych dni chcemy podać dziecku ciepły napój, warto zaopatrzyć się w termobutelkę marki Pura Kikki. Utrzymuje temperaturę nawet kilka godzin i posiada duży wybór końcówek typu smoczek czy niekapek, które można dopasować zgodnie z potrzebami dziecka.

Aby w trakcie spaceru podać dziecku drobne przekąski bez obawy, że mogą wysypać się podczas jazdy, polecamy kubek niewysypek marki B.Box. Dzięki specjalnej miękkiej osłonce, Maluszkowi łatwo włożyć do środka rączkę by sięgnął po chrupka, ale nie sposób cokolwiek z kubka wysypać. Kubeczek posiada wygodne uszy, ułatwiające trzymanie go nawet małymi rączkami.

Dzieci w spacerówce bardzo często gubią drobne przedmioty, dlatego na spacer trzeba zabrać takie akcesoria do wózka, które pomogą nam w utrzymaniu wszystkiego na miejscu. Na liście dobrze będzie umieścić etui czy zawieszki na smoczki, gryzaki ze specjalnym zapięciem czy zabawki z mocowaniem na poręczy wózeczka.

Jesienią nie trudno o przeziębienie. Nie zabieraj więc dziecka do miejsc, gdzie mogą dopaść go zarazki. Zamiast centrum handlowego, wybierz park lub plac zabaw na zewnątrz. Jeśli Maluszek ma osłabioną odporność, zrezygnuj z grupowych zajęć, a w zamian zróbcie sobie lekcję przyrody wśród jesiennych żołędzi i kasztanów. Rodzice wyposażeni w odpowiednie akcesoria do wózka mogą mieć pewność, że dziecko nie zmarznie, otrzyma ciepłą przekąskę i nie zgubi swoich zabawek, które skupiają jego uwagę, gdy spacer nieco się wydłuża.