Seks oralny – techniki i pozycje

Seks oralny jest bardzo przyjemną formą stosunku seksualnego pomiędzy dwojgiem ludzi. Może stanowić zarówno grę wstępną jak i samodzielny akt. Polega na wzajemnej stymulacji miejsc intymnych za pomocą ust i języka. Jest często stosowany jako urozmaicenie klasycznego stosunku. Może przybierać różne formy, w zależności od pozycji, okoliczności oraz intensywności. Jakie pozycje warto znać?

seks oralny technikiMiłość francuska – techniki i pozycje

Seks oralny jest niezwykle przyjemnym doznaniem, a penetracja stref erogennych partnera językiem potrafi pobudzić wszystkie zmysły. Najprzyjemniej jeśli akt kończy się orgazmem obu stron, ale nie jest to absolutnie konieczne do czerpania radości z wykonywanych czynności. Do podstawowych technik należą:

– fellatio czyli stymulacja penisa oraz jąder

– cunnilingus -stymulacja łechtaczki, warg sromowych i wejścia pochwy

– anilingus – czyli stymulacja odbytu.

Podczas seksu oralnego można używać ust, języka oraz dłoni – w zależności od preferencji swojej i partnera. Najpopularniejszą pozycją jest 69 czyli ułożenie się partnerów na podobieństwo tych cyfr. Można to zrobić na boku lub jedna ze stron może być na górze. Najprzyjemniejszy seks to taki, który sprawia obopólną przyjemność, nie inaczej jest z wersją oralną. Znajdywanie czułych stref erogennych partnera i sprawdzanie jego wrażliwości jest jednym z przyjemniejszych elementów tego rodzaju stosunku. Zachowanie szczerości również nie jest bez znaczenia. Warto powiedzieć partnerowi jakie czynności sprawiają przyjemność, dzięki temu można uniknąć nieporozumień i niezręcznych sytuacji. Każdy ma inne preferencje seksualne, co jest w porządku. Próbowanie nowych pozycji i miejsc może uatrakcyjnić oralne igraszki.

Jak uprawiać seks oralny?

Podczas stymulacji penisa nie powinno się używać zębów i stymulować go również dłońmi. Zmiana tempa i nacisku zwiększa przyjemność. Zabawa końcówką członka również może być przyjemna. Jeśli zdarzy się, że mężczyzna w akcie pożądania przyciśnie kobiecą głowę mocniej, nie należy się obawiać zachłyśnięcia tylko delikatnie się odsunąć jeśli głębokość jest za duża. Dobrze jest pamiętać o stymulacji jąder. Przy stymulacji kobiety, można zacząć od całkowania i pieszczenia ud i podbrzusza, a następnie przez wargi sromowe przejść do pobudzania łechtaczki. Delikatne dotykanie jej końcem języka i powolne naciskanie dookoła należy połączyć z obserwacją reakcji partnerki. W zależności od kobiety, siła nacisku i nadane tempo mogą się różnić. Przede wszystkim należy obserwować partnera i sprawdzać jak reaguje na pieszczoty, nie każdy odbiera w taki sam sposób konkretne metody pieszczot.

Bezpieczeństwo i higiena w seksie oralnym

Mimo, że ryzyko zajścia w ciąże podczas seksu oralnego jest niewielka, należy zachować ostrożność aby nie przenieść nasienia do wnętrza kobiecej pochwy. Ze względu na brak zabezpieczenia jest natomiast możliwe przenoszenie chorób wenerycznych takich jak kiła, rzeżączka albo wirus zapalenia wątroby typu A i B. Należy również stosować odpowiednie środki higieny, a w szczególności dbać o jamę ustną, która bezpośrednią styczność z genitaliami. Higieniczny i bezpieczny seks oralny zwiększy przyjemność i poczucie bezpieczeństwa obu partnerów.

Ciekawy artykuł: https://rossato.pl/seks-oralny-z-czego-czerpiemy-przyjemnosc/