Jak wybrać płyn do mycia podłóg?

Utrzymana w czystości podłogi to czytelny komunikat, że właściciele budynku troszczą się o porządek i sprzyjające warunki funkcjonowania. Płyn do mycia podłóg powinien więc być kompleksowym środkiem, który w jak największym stopniu ułatwi proces mycia powierzchni oraz nada jej orzeźwiającego połysku. Odpowiednie utrzymane czystości będzie dodatkowym elementem, który buduje dobry wizerunek przedsiębiorstwa w oczach kontrahentów lub właścicieli domu w oczach ich gości. Poniższy artykuł omawia płyny do mycia podłóg oraz wskazuje na to, w jaki sposób dostosować odpowiednie preparat do posiadanego typu podłoża. Warto zapoznać się z zamieszczonymi tutaj informacjami, aby w jak najbardziej efektywnie czyścić podłogi i chronić je przed zużyciem.

fot. pexels.com

Najlepszy płyn do mycia podłóg 

Dużą popularnością cieszą się uniwersalne płyny do mycia podłóg, których skład bazuje na wykorzystaniu naturalnych składników. Dzięki nim czyszczenie różnego rodzaju podłóg oraz powierzchni twardych staje się znacznie łatwiejsze, a wszystkie zabrudzenia oraz kurz zostają skutecznie usunięte. Niezwykle ważne jest również to, że nie powodują one występowania rys na powierzchni podłogi, a nieestetyczne smugi zostają wyeliminowane. Uniwersalny płyn do mycia podłóg pozostawia podłoże nabłyszczone i sprawiające wrażenie całkowicie nowej podłogi, która dodatkowo może wydzielać przyjemny zapach. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy naturalny płyn do mycia podłóg posiada wszystkie wymagane certyfikaty, zawsze powinno się również dokładnie przeczytać instrukcję użycia zamieszczoną na opakowaniu. Bez wątpienia jednak środki bazujące na naturalnych składnikach cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie usuwają zabrudzenia z powierzchni takich jak linoleum, marmur, terakota, parkiet oraz paneli.

Dedykowane środki czystości 

Producenci płynów do mycia podłóg w swojej ofercie posiadają także środki czystości, które przeznaczone są do konkretnych typów powierzchni, jednym z nich jest drewno. Podłogi drewniane to podłoże, które wymaga szczególnej pielęgnacji, aby przez długie lata zachowało swoje naturalne piękno i unikalny charakter. Płyn do mycia podłóg drewnianych to preparat zawierający aktywne składniki, które w skuteczny sposób usuwają zabrudzenia z chropowatej powierzchni drewnianej podłogi. Dodatkowo w swoim składzie zawierają naturalny wosk, który pielęgnuje drewno oraz kompleksowo chroni powierzchnię przed występowaniem zarysowań i nadaje jej połysk. Zdobyta wiedza z pewnością uświadomi jak ważne, jest utrzymanie podłogi w czystości oraz umożliwi odpowiednie dobieranie płynów do mycia podłóg.