Rockowy pazur „LIPALI” w ECK

Stary dobry rock i bezkompromisowe teksty – tak zapowiada się koncert Lipali w Ełckim Centrum Kultury. Muzycy wystąpią już w najbliższą sobotę. 

Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w 1999 roku. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański. Muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami jazzująca nie jest bynajmniej tym, do czego przyzwyczaił nas lider rockowej legendy lat 90. Po pewnym czasie wyszło jednak na jaw, że naszemu śpiewającemu gitarzyście brakuje prawdziwego, rockowego uderzenia! W związku z tym w 2003 roku do Tomka dołączyli Adrian „Qlos” Kulik (ex. TUFF ENUFF) na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.IMTM) na perkusji.

Rok później, dokładnie 27 września, wyszła pierwsza płyta Lipali w nowej odsłonie – „Pi”. Jest to swoisty powrót do źródeł muzycznych fascynacji chłopaków. Materiał zawarty na tej płycie jest głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, odnoszącej się do klasyki tego gatunku.

25 czerwca 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. Wybór ten ukazuje, jak różnorodna jest ta płyta. Jednak ci sceptycznie nastawieni słuchacze mogą być spokojni, ponieważ wszystko do siebie pasuje i brzmi jak najbardziej w porządku.

Zespół nie osiada na laurach i cały czas tworzy.

Nowa płyta na której znalazło się 11 nowych kawałków otrzymała tajemniczy tytuł „3850”. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, czego potrzebują zagorzali fani: rockowy pazur Lipali i bezkompromisowy tekst „Lipy”. Znów jest raz wolniej, raz szybciej, raz radośnie, a raz przejmująco, jak to w życiu. Całości nadają charakter dźwięki banjo, klawiszy i zabawy brzmieniami.

Termin:

20 września 2014 r. (sobota)

godz. 19:00

Miejsce:

sala ZEBRA 
Ełckie Centrum Kultury

Bilety:

25 zł/30 zł 
(przedsprzedaż/w dniu koncertu)

KONKURS:

Mamy dla naszych Czytelniczek cztery bilety na koncert Lipali w Ełckim Centrum Kultury!  Mają szanse otrzymać je te osoby, które nas polubią na FB (jeśli jeszcze tego nie zrobiły) i odpowiedzą na pytanie:

Z inicjatywy jakiego muzyka powstał zespół Lipali?  Bilety otrzymają osoby, która odpowiedzą  jako pierwsza i druga oraz dziewiąta i dziesiąta.

Odpowiedzi, z podaniem imienia i nazwiska, wysyłajcie na maila: redakcja@kobiecyelk.pl.

Konkurs rozstrzygnięty.

Bilety na sobotni koncert Lipali w ECK wygrały: Patrycja Ł., Ewa Z., Iwona K. oraz Anna Cz.
Gratulujemy 🙂
Dziękujemy wszystkim za udział.