Przyślij przepis – wygraj książkę

Wielkanoc już wkrótce, na stole pojawią się znane smaki, często smaki dzieciństwa. I tego właśnie dotyczy nasz konkurs. Przyślijcie nam przepis na wielkanocną potrawę: słodką, słoną, gorzką, jajeczną, wypiek – ważne, by był to przepis, który przejęłyście po swoich mamach i babciach. W ten sposób przepis otrzyma drugie życie i będą miały możliwość wypróbować go inne panie.

Każda osoba, która przyśle przepis (mile widziany ze zdjęciem potrawy, aczkolwiek nie jest to wymóg) otrzyma od nas drobne upominki. Jedna zaś zostanie nagrodzona książką Konrada Lewandowskiego „Bursztynowe królestwo”.

Konkurs trwa do 1 kwietnia.

Aby wziąć w nim udział wystarczy polubić nasz profil na FB (jeśli nie masz FB – możesz ten element pominąć) i wysyłać przepis z dopiskiem, skąd go macie,  na maila redakcja@kobiecyelk.pl. W tytule maila wpiszcie: konkurs wielkanocny.

Można przysłać kilka przepisów 🙂

Wszystkie opublikujemy.

Do wygrania:

Mandżuria, ostatnia dekada XIX wieku. Polscy poszukiwacze złota i zbiegowie z Sybiru spotykają ukrytą w górach Małego Chinganu gminę niedobitków Tajpingów, której przewodzi potomek ich pierwszego władcy. Zgodnie z odwieczną polską tradycją przeprowadzają wolną elekcję i wybierają chińskiego księcia królem Polski. Jego Wysokość Hung Śiao-Tien przybiera imię Władysława V. Powstaje Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, zwana Ukrytym lub Bursztynowym Królestwem. W 1899 r. wybucha powstanie Bokserów i zaczyna się walka o władzę nad całymi Chinami. Wir wydarzeń wciąga młodą, naiwną Irlandkę. W tle polityczny kocioł sprzecznych interesów Rosji, Japonii, Chin, Korei oraz egzotyczne zderzenia kultur i osobowości bohaterów.