Przepisy pełne mleka – książki do wygrania

„Przepisy pełne mleka, czyli to co Kot Mleczysław lubi najbardziej”  to niezwykła książka kucharska, będąca zbiorem najsmaczniejszych przepisów na potrawy z mleka i nabiału. Jej autorami są dzieci, które wzięły udział w konkursie kulinarno-plastycznym „Moje ulubione mleczne danie”, przeprowadzonym  w ramach kampanii „Mam kota na punkcie mleka”. Mamy do rozdania trzy te pięknie wydane pozycje.

Książka powstała w wyniku ogólnopolskiego konkursu „Moje ulubione mleczne danie”, ogłoszonego w marcu tego roku przez organizatorów kampanii – Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Postawione przed jego uczestnikami zadanie polegało na przygotowaniu potrawy na bazie dowolnego produktu nabiałowego oraz przesłaniu zdjęcia lub ilustracji wraz z towarzyszącym jej przepisem.

W opublikowanych w książce przepisach możemy znaleźć pomysły na ulubione smakołyki Kota Mleczysława, m.in. chrupiące gofry, pyszne koktajle na bazie jogurtu, serowe placki z kaszy manny, truskawkową panna cottę i wiele, wiele innych. Nie brakuje tu niezwykłych, kolorowych ilustracji i oryginalnych pomysłów, które staną się źródłem inspiracji niejednego kulinarnego entuzjasty.

O Polskiej Izbie Mleka

Polska Izba Mleka (PIM) jest największą organizacją branży mleczarskiej w Polsce. Została utworzona z inicjatywy spółdzielni i zakładów mleczarskich oraz firm z nimi współpracujących. Liczy ponad 70 członków,
a wśród  podmiotów zrzeszonych znajdują się największe firmy mleczarskie  i związane z branżą mleczarską. Głównym celem PIM  jest współpraca członków i partnerów Izby na rzecz rozwoju i promocji polskiego mleczarstwa zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

O Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) została utworzona w 1995 roku. Jest organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną. Zrzesza ponad 9 200 członków skupionych w 18 związkach regionalnych hodowców bydła i producentów mleka oraz w Polskim Związku Bydła Simentalskiego i Krajowym Związku Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego

KONKURS:

Do wygrania 3 książki „Przepisy pełne mleka, czyli to co Kot Mleczysław lubi najbardziej”.

Mogą one trafić do osób, które:

1. polubią KobiecyElk.pl na FB i w mailu przyślą linka do swojego FB oraz

2. odpowiedzą na pytanie: W ramach jakiej kampanii powstała książka „Przepisy pełne mleka, czyli to co Kot Mleczysław lubi najbardziej”?

Maile ślijcie na adres: redakcja@kobiecyelk.pl. Książki trafią do osób, których mail dotrze jako pierwszy, piąty i piętnasty.

Konkurs rozstrzygnięty.

Książki trafiają do Pań: Ewy C., Beaty R., Doroty N. Gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział.