W domu jak na urlopie

Wakacje, wakacje, a co po wakacjach? Aby słoneczne dni i długie ciepłe wieczory nie zniknęły wraz z ostatnim dniem urlopu, prezentujemy trzy pomysły na wakacyjne aranżacje wnętrz. Włóż słoneczne okulary i dowiedz się, jak we własnym domu rozkoszować się latem przez cały rok.

  1. TROPIKALNIE

Czas odwiedzić tropiki. Jeśli nie samolotem, to za pomocą magii designu! Intensywna soczysta zieleń oraz jej odmiany – szmaragd, oliwka, limonka – doskonale zaprezentują się w połączeniu z morskim błękitem.  W tropikalnych wnętrzach dużą rolę będą odgrywać elementy drewniane, zwłaszcza drewno egzotyczne, kojarzące się z tropikami, na przykład tek lub bambus. Również meble rattanowe i wiklinowe będą doskonałym dopełnieniem tego stylu. Na tym bogatym tle pięknie zaprezentują się wizerunki palm, ananasów, kolibrów i papug. Ozdobione tymi motywami tapety i tekstylia będą pięknie komponować się ze skórzanymi kanapami i dodatkami. W tropikalnym wnętrzu nie powinno także zabraknąć nawiązującej do rajskich ogrodów roślinności: doniczkowe palmy i orchidee pomogą stworzyć w mieszkaniu edeńską atmosferę. A jeśli zrobi się tropikalnie gorąco…wystarczy zamontować wentylator sufitowy z ciemnego drewna!

.

.

.

.

.

.

.

.

2.NATURALNIE

Jeśli wakacje kojarzą Ci się z morską bryzą, wydmami i rozsłonecznioną plażą, spróbuj przywołać ten nastrój w salonie lub sypialni. Wystarczy zastosować naturalną paletę kolorów: beże, piaskowe żółcienie i biel. Błękitne i zielone dodatki wniosą do wnętrza odrobinę lekkości, a cytrusowe akcesoria – promienie słoneczne. A może myśląc o urlopie wyobrażasz sobie lekką jak mgiełka tkaninę poruszaną wiatrem znad morza? Naturalna aranżacja nie może się obyć bez zwiewnych materiałów! Wystarczy udrapować wybraną tkaninę w oknie lub stworzyć prosty baldachim nad łóżkiem, by poczuć się jak na Karaibach. W takim wnętrzu sprawdzą się również meble i dodatki z naturalnych materiałów, najlepiej o prostych, nowoczesnych liniach. Prym będą wiodły drewno, rattan, wiklina i kamień. Na koniec wystarczy rozsiąść się w fotelu i trzymając w dłoni fantazyjną szklankę z Pina Coladą cieszyć wakacyjnym zakątkiem we własnym M!

.

.

3.  W KOLORZE BLUE

Błękit po horyzont to przyjemność zarezerwowana nie tylko dla turystów odwiedzających Santorini lub odbywających rejsy po morzu Śródziemnym. Teraz we własnym domu możesz poczuć się jak na jachcie! Pozwól, żeby obrazy i skojarzenia pomogły Ci w aranżacji wnętrza. Rok 2015 jest rokiem koloru niebieskiego: indygo, turkus, granat, błękit czy kobalt przywodzą na myśl morską toń i błękit wakacyjnego nieba. We wnętrzach w stylu blue doskonale sprawdzi się połączenie tych odcieni z uniwersalną bielą, które stworzy wrażenie niewymuszonego luksusu i świeżości. Bielone, przecierane drewniane meble będą wspaniale komponować się z niebieskimi akcentami oraz z dodatkami w odcieniach delikatnej szarości. Wybierając wazony i ozdoby warto zwrócić uwagę na to, by były wykonane z ceramiki lub kamienia. W biało-niebieskim wnętrzu można poczuć się jak najpiękniejszym urlopie…bez wychodzenia z domu!

Dzięki tym trzem pomysłom możemy sprawić, że nasze domy będą słoneczne nawet wtedy, gdy skończy się lato. Życzymy udanych urlopów…i wakacyjnych wnętrz!