Popękane pięty po lecie

 

Kiedy wakacje miną pozostają nam po nich tylko pamiątki. Obok pocztówek, magnesów na lodówki i śmiesznych gadżetów letni czas pozostawia także ślady na naszym ciele. Opalenizna jest jedynym pozytywnym znakiem minionych wakacji. Obok niej są przesuszone włosy, popękane pięty, przebarwienia na skórze.

Po lecie nasze ciało wymaga regeneracji. Trochę to niedorzecznie brzmi, bo przecież czas wolny jest od odpoczynku. Mamy tu na myśli przede wszystkim głębokie nawilżenie włosów i skóry, która miała kontakt ze słońcem, słoną wodą i piaskiem. Jak to zrobić?

Włosy

Naszym włosom możemy zafundować wizytę u fryzjera w celu odświeżenia wyblakłego koloru i odżywienia. Fryzjerzy dysponują dużo lepszymi kosmetykami niż te dostępne w drogeriach. Watro, raz na jakiś czas zrobić taki prezent naszym włosom, a moment, kiedy kończy się lato, a my wracamy na pełne obroty do pracy, jest do tego najlepszy. Jeśli nie potrzebujemy poprawić fryzury strzyżeniem czy farbowaniem możemy taką pielęgnację wykonać w domu. Wystarczy sięgnąć po maskę, odżywkę i delikatny szampon.

Skóra

Pielęgnację skóry po lecie można zacząć od delikatnego peelingu, powtarzając go potem raz w tygodniu. Należy zwrócić uwagę czy skóra jest świeżo opalona i czy jest podrażniona. Z peelingiem należy wtedy zaczekać. Następnym krokiem jest porządne nawilżenie skóry. Tutaj sprawdzi się nasz ulubiony balsam stosowany po każdej kąpieli.

Stopy

Popękane pięty to efekt chodzenia boso po plaży i braku odpowiedniej pielęgnacji, na co podczas urlopu zazwyczaj nie ma czasu. Obecnie odradza się używania pumeksów i innych przyrządów do agresywnego ścierania zgrubiałego naskórka na piętach. W zamian za to stosuje się kwasy złuszczające, mocznik i kremy nawilżające do codziennego stosowania. Przy bardzo popękanych piętach niestety wizyta u kosmetyczki będzie nieunikniona, nie poradzimy sobie z nimi samodzielnie w domu.

Popękane pięty, suche włosy i skóra nie muszą być nasza pamiątka wakacji, jeżeli będziemy odpowiednio im zapobiegać. Pamiętajmy, że o ciało należy dbać bez względu na porę roku.