Arginina sposób na lenistwo

 

Chciałbym, ale już nie mogę – to uczucie wbrew pozorom jest dobrze znane nawet najlepszym sportowcom. Nasze mamy i babcie powiedziałyby, że to przemęczenie i miałyby racje. Trenerzy nazywają to wykorzystaniem rezerw energetycznych w organizmie. I na takiego lenia jest kilka sposobów.

Przerwa

Przede wszystkim nawet zawodowi sportowy będący posiadaczami największych i najsilniejszych mięśni potrzebują regeneracji. Dzień wolny od treningu jest tak samo ważny, jak dzień treningowy. Jeśli nie będziemy odpowiednio się regenerować, zwiększy się ryzyko kontuzji, a motywacja do ćwiczeń i pokonywania swoich słabości padnie. Taka sytuacja nie pozostanie bez znaczenia wobec kondycji psychicznej zawodnika.

Odpowiednia ilość kalorii

Ciągle słyszymy, że aby trzymać formę i schudnąć, powinniśmy zjadać mniej, niż spalamy. Owszem jest to prawda, jednak taki stan nie może utrzymywać się cały czas, gdyż doprowadzimy do wycieńczenia organizmu, a nawet do groźnych niedoborów. Dla osób trenujących, pragnących utrzymać swoją wagę lub zwiększyć swoją masę mięśniową ilość kalorii, które spożywają, powinna być taka sama lub większa od ilości spalanych kalorii.

Odnowa biologiczna

Nie tylko po kontuzji sportowcy potrzebują pomocy fizjoterapeuty. Bardzo dobre efekty regeneracji zapewniają regularne masaże ręczne, wodne, kriokomora, nakierowane ćwiczenia rehabilitacyjne, basen. Dobre kluby sportowe i samodzielni sportowcy, którzy mają najlepsze efekty w swoich dyscyplinach, mają swoich fizjoterapeutów.

Suplementy diety arginina, cytrulina, ashwaganda

Nie bez powodu są wymienione na końcu. Niezależnie od tego, czy uprawiamy sport amatorsko, czy zawodowo najpierw powinniśmy zadbać o dietę, trening, regenerację a dopiero potem wspomagać się suplementami. Same wspomagacze w postaci tabletek nie dadzą żadnego efektu, a nawet mogą zaszkodzić. Kiedy już zdecydujemy się na suplementację, najpierw musimy określić cel, jaki ma przynieść zażywany suplement, a potem go znaleźć. Mamy w czym wybierać. Preparaty zwiększające ilość energii to np. arginina, cytrulina, ashwaganda. W wyborze odpowiedniej substancji najlepiej poradzić się specjalisty od żywienia i suplementacji. Arginina i cytrulina oprócz zwiększenia ilości energii podczas treningu powoduje również tzw. efekt pompy mięśniowej pożądany przez kulturystów.