Kilka niezbędników dla naszej twarzy

Niby każda z nas ma pełną kosmetyczkę kremów i innych specyfików mających zapewnić promienny wygląd. Ale czy, mimo że posiadamy w swojej łazience kilogramy kosmetyków do pielęgnacji, jesteśmy w stanie zapewnić naszej skórze to, co najlepsze?

Najpierw oczyszczanie

Zanim nałożymy kosmetyki, należy do tego odpowiednio przygotować skórę. Intensywniej działające kosmetyki zazwyczaj stosujemy wieczorem. Potrzebne nam będą płyn do demakijażu, peeling do twarzy, serum i krem nawilżający oraz krem pod oczy. Najpierw dokładnie zmywamy makijaż delikatnym płynem. Następnie wykonujemy peeling do twarzy, jednak powtarzamy go maksymalnie raz w tygodniu. Peeling do twarzy, służący do złuszczania skóry nie zawiera zazwyczaj drobinek. Zastyga on na twarzy, a potem zdejmuje się go jak maskę. Dzięki temu nie roznosimy wyprysków po twarzy, a skóra nie jest podrażniona.

Potem kremy

Kiedy zmyjemy peeling, aplikujemy serum i po 10 minutach krem nawilżający. Przed nałożeniem serum możemy zastosować krem pod oczy. Wszystkie kosmetyki, które stosujemy przed snem, powinny być przeznaczone na noc. Mają nieco cięższą konsystencję, ale doskonale nawilżają skórę. Kosmetyki należy aplikować okrężnymi ruchami w kierunku od środka twarzy na zewnątrz. Następnie delikatnie wklepać opuszkami palców. W ten sposób poprawi się również ukrwienie i elastyczność skóry. Od czasu do czasu można nałożyć również maskę dopasowana do naszego typu skóry.

Rano

Rano należy delikatnie przemyć skórę letnią wodą, a następnie przemyć wacikiem nasączonym tonikiem. Dzięki temu usuniemy resztki kosmetyków, które nałożyliśmy wieczorem. Następnie aplikujemy krem pod oczy i krem do twarzy na dzień, który sprawdzi się jako podkład pod makijaż. Dobrze zrobić odstęp pomiędzy nakładaniem kremu i podkładu, tak aby podkład nie mazał się na twarzy. Następnie dokańczany makijaż i gotowe.

Przy kompletowaniu naszej kosmetyczki powinniśmy kierować się składem kosmetyków i tym, aby dobrze dobrać kosmetyki do rodzaju naszej cery. Jeżeli zupełnie nie odnajdujemy się w drogeryjnych specyfikach bądź nie jesteśmy w stanie określić rodzaju naszej cery, możemy zapytać naszej zaufanej kosmetyczki.