Piosenki do wierszy Tuwima

Wiersze Tuwima znamy, ale w wersji wokalnej i muzycznej mogą zaskoczyć. Tym bardziej, że wykona je Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik.

Muzykę napisał  Witolda Lutosławski. Wielki, polski kompozytor, Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych – w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Stały się one pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat Piosenki dla dzieci Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze. Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest. W PROGRAMIE KONCERTU: „Spóźniony Słowik”, „Taniec”, „Idzie Grześ przez wieś”, „Rzeczka”, „Ptasie Plotki”, „O panu Tralalińskim”, „Warzywa”, „Trudny Rachunek”, „ Rok i bieda”, „Kotek”.

Termin:

5 września 2014 r.
(piątek), godz. 19:00
Ełckie Centrum Kultury

Cena:

bilet: 20 zł – osoba dorosła,
10 zł – dzieci z legitymacją szkolną,
wstęp wolny – dzieci do lat 10

Konkurs!

Mamy do wygrania dwa bilety na koncert.

Otrzymają je dwie osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie: Jaki kompozytor skomponował muzykę, do której wiersze Tuwima wykona Dorota Miśkiewicz?

Odpowiedzi proszę wysyłać na maila: redakcja@kobiecyelk.pl