SUPERMAMY w akcji

Która z nas jest supermamą? 6 września przekonamy się, że wszystkie z nas, które tego dnia odwiedzą Ełckie Centrum Kultury. Pomysłodawczyniami i organizatorkami wydarzenia SUPERMAMY są Katarzyna Bieleniewicz (tuzprzyuchu.pl) i Katarzyna Osiecka (prowincjonalnamatka.blogspot.com).

Okazuje się, że pomysł był bardzo spontaniczną ideą dwóch blogujących mam. Wkrótce dziewczyny zauważyły, że inicjatywa spotkała się z ogromnym entuzjazmem społeczności i lokalnych instytucji, do tego stopnia, że urosła do rozmiarów, których się nie spodziewały. Z małego pomysłu urosła duża impreza, ciekawa i wartościowa nie tylko dla kobiet, ale dla całych rodzin. Do akcji włączyło się wiele innych kobiet po tym, jak dwie mamy „ogłosiły światu”, że organizują tego typu akcję.

Spotkanie SUPERMAMY ma na celu aktywizację społeczności lokalnej przede wszystkim kobiet, matek oraz rodzin. Do nich organizatorki kierują wydarzenie. Chcą obalić, wciąż jeszcze funkcjonujący mit Matki-Polki i pokazać, że kobieta nie ogranicza się do jednej życiowej roli. Kobieta w dzisiejszych czas jest nie tylko żoną i matką, kurą domową. Dlatego też zaprosiły do akcji fantastyczne kobiety, matki, które z powodzeniem łączą bycie matką z pasją i hobby, które nie boją się wychodzić na przeciw własnym potrzebom, które spełniają się jako matki i realizują przy tym własne marzenia!

Zapytałyśmy Katarzynę Bieleniewicz i Katarzynę Osiecką, co jest wyjątkowego w wydarzeniu SUPERMAMY.

K.O. – Jest to jedyne takie wydarzenie, czegoś takiego jeszcze w Ełku nie było, wydarzenie w całości zorganizowane przez kobiety i dla kobiet.

W czasie imprezy będzie można porozmawiać ze specjalistami z miejskiego szpitala PROMedica w Ełku. Będzie można zadać im pytania, które zaprzątają nam głowę. Obecny będzie ginekolog, anestezjolog i neonatolog. Obecni będą również inni specjaliści, m.in.: psychologowie: Bogumiła Gos i Beata Krakowiak z Gabinetu Diagnostyczno-Terapautycznego Dziecka i Rodziny. Logopeda, Julia Kłoczko, a także dobrze znani wszystkim ełczanom specjaliści z Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny „Zacisze”poprowadzą dla rodziców warsztaty. Specjalnie do nas z Ostrołęki przyjedzie Ania Ostrowska, fizjoterapeutka i twórca fantastycznych rzeczy ręcznie szytych dla dzieci, pokaże nam jak dobierać obuwie dla dzieci.

K.B. – Wstęp na naszą wydarzenie, wszystkie warsztaty jest bezpłatny, to na pewno zachęci wiele osób do przyjścia. Każda osoba która weźmie udział w naszym konkursie na fan page, ma szansę wygrać ciekawe narody. Dla mnie najważniejszą rzeczą w tym wydarzeniu jest to, co po nim powstanie. Wiem, że Akademia Małego Muzykanta planuje stworzyć Klub Mam . Mi najbardzo zależy na Klubie Atywnych Przedsiębiorczych Kobiet- miejscu gdzie można wymieniać się doświadczenie, uczyć nowych umiejętności, szkolić i rozwijać.

– Jakie jeszcze atrakcje szykujecie dla gości?

K.B – Oczywiście będą konkursy, w którym przewidziane są świetne nagrody. Oprócz tego będzie STREFA FITNESS, do której zaprosiliśmy najlepszych ekspertów, którzy podpowiedzą kobietom, jak najlepiej i najskuteczniej wrócić do formy po ciąży. Ale nie tylko, chcemy pokazać, że zdrowy styl życia to podstawa dobrego samopoczucia.

K.O. – Naszymi gośćmi będą: Agnieszka Szczuka, instruktorka zumby i Kamila Kulbacka-Trzaskowska, instruktorka fitness i pilates z Ełckiego Klubu Karate Kyokushin, zaprosiłyśmy również trenera, Dominika Golaka z V.I.P. GYM, a także instruktorki tańca: Matrę Machaj ze Szkoły Tańca „Taniec Zmysłów i Dominikę Nowakowską z Fit Fiesta Dance. Kładziemy również ogromny nacisk na poczucie bezpieczeństwa, dlatego swoją obecność zapowiedział Sylwester Jankowski, instruktor Viet Vo Dao który poprowadzi kurs samoobrony dla kobiet.

– Zapowiada się naprawdę duża impreza.

K.O.- O tak, nawet nie spodziewałyśmy się, że wyjdzie, z takiej małej idei, coś tak dużego i ciekawego. Szykuje się wiele atrakcji dla kobiet, rodziców, również dla dzieci. W czasie gdy mamy będą zażywały zasłużonego wypoczynku w STREFIE URODY, gdzie dzięki Instytutowi Piękna i firmie FM, będą mogły skorzystać z darmowych zabiegów pielęgnacyjnych, zrobić profesjonalny makijaż, pomalować paznokcie- dziećmi zajmą się wykwalifikowani opiekunowie z Centrum „Zacisze”, Sali zabaw „Tęcza”, Modern School, czy Akademii Młodego Muzykanta.

K.B.- Wszystkich, którzy interesują się rękodziełem zapraszamy do STREFY ART w której królować będą ełczanki. Oprócz tradycyjnych stosik będziecie mogły uczestniczyć w warsztatach min. decoupage poprowadzi Ania Karpienia z Pinky Blue, a Ula Mikulska pokaże, jak zrobić piękną, biżuterię wykonaną metodą sutasz. Aneta Falacińska zaprezentuje swoje dzieła i pokaże, jak wykonać cuda z filcu, różnymi metodami. Naszymi gośćmi będą również Panie z Galerii Gaja, Patrycja Kruczkowska z Akademii Kreatywności „KruczkaArt” poprowadzi bardzo ciekawe  „Eko warsztaty dla mamy i taty”. Zainteresowanych fotografią czekają świetne warsztaty z wulkanem energii Anetą Lewoń, która pokaże jak zrobić zdjęcia swoim dzieciom.

Szczegóły na stronie

http://supermamy.elczanie.pl/, fan page https://www.facebook.com/supermamyelk

Termin:

6 września 2014

godz. 11.00-18.00

Miejsce:

Ełckie Centrum Kultury

Wstęp wolny

Szczegółowy program znajdziesz tutaj:

program-super-mamy1