KONKURS na PLAKAT „Świat na niebiesko”

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „IMPULS” w Ełku, wraz ze Współorganizatorem Prezydentem Miasta Ełku, ogłasza konkurs na plakat promujący Światowy Dzień Świadomości Autyzmu skierowany do nauczycieli z Ełku, mający na celu podnoszenie świadomości  społecznej i naukę tolerancji wobec inności.

IMPLUSZASADY KONKURSU:

  1. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich nauczycieli placówek przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Ełku.
  2. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych na potrzeby konkursu.

WYMAGANIA:

  1. Technika prac dowolna (grafika, malarstwo, itp), format prac nie większy niż A3.
  2. Praca powinna zawierać tzw. metryczkę: imię, nazwisko i telefon wykonawcy, nazwę placówki.
  3. Każda osoba może zgłosić 1 pracę.
  4. Prace konkursowe należy dostarczyć do 21 marca 2016 roku, do Punktu Konsultacyjno-Terapeutycznego Stowarzyszenia, mieszczącego się przy ulicy Małeckich 3/8 w Ełku.
  5. Zwycięski plakat będzie wykorzystany do rozpowszechnienia na terenie miasta Ełku Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na dzień 2 kwietnia.
  6. Finał konkursu będzie miał charakter uroczysty. Wręczenia nagród: nagrody głównej oraz dwóch wyróżnień dokona Prezydent Miasta Ełku. O terminie gali, autorzy prac zostaną powiadomieni.

Kolor niebieski jest kolorem autyzmu. Jest również symbolem godności, mądrości, przyjaźni i spokoju, ale także kreatywności i inspiracji. Dlatego zachęcamy również do zaakcentowania 2 kwietnia – Światowego Dnia Świadomości Autyzmu właśnie kolorem niebieskim – niebieską wstążeczką, ubraniem, wyświetlaczem w telefonie, itp.