Warto marzyć i spełniać marzenia – wywiad z Renatą Wroną

KobiecyElk.pl rozmawia z Renatą Wroną, autorką książki „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, certyfikowaną business & life coach ICF, trenerką rozwoju osobistego, PR managerką i właścicielką Prime Image, która będzie gościła w Ełku 17 marca o godz. 18.00 w Szkole Artystycznej.

Szczesliwa kobieta front duzy

 • Pani Renato, napisała Pani swoją książkę. Jak się Pani z tym czuje?
 • Czuję radość i podekscytowanie. Wiem, że moja książka może wnieść wiele dobrego do życia kobiet, że może pomoc im w lepszym, szczęśliwszym życiu, w zrozumieniu siebie. Cieszy mnie również perspektywa pozostawienia po sobie trwałego śladu. Czuję satysfakcję, że moja praca, poza oczywistym aspektem ekonomiczny, może jednocześnie czynić dobro w szerszym znaczeniu.
 • W książce „Szczęśliwa kobieta – rozwój kariera miłość” zaprasza Pani kobiety do pracy nad sobą i do poszukiwania szczęścia. Są w niej ćwiczenia, które należy w tym celu wykonać. Skąd pomysł na tego typu publikację?
 • Jestem coachem, trenerką rozwoju osobistego i podczas warsztatów, które prowadziłam uczestniczki sugerowały, że warto przelać na papier to co mam do przekazania, aby moja wiedza i doświadczenie mogło trafić do szerszego odbiorcy. W ten sposób daję możliwość samodzielnej pracy nad samorozwojem tym kobietom, które na szkolenia, z różnych powodów, nie mogą sobie pozwolić oraz tym, które po szkoleniach czy sesjach coachingowych chcą nadal doskonalić swoją umiejętność odnajdywania szczęścia.
 • Co ważnego przekazuje Pani w swojej książce?
 • Pragnę umocnić każdą kobietę w przekonaniu, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Tą książką chcę jej powiedzieć, że nigdy nie jest zbyt późno, aby zadbać o swoje szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Przekazuję pewne zasady, które powinny być spełnione, aby łatwiej jej było poczuć się spełnioną, samodzielną i kochaną kobietą. Prowadząc warsztaty i sesje coachingowe, spotykam wiele mądrych, pięknych kobiet, które żyją w świecie wymyślonym przez kogoś innego, robią rzeczy na które nie mają ochoty, nie czują się szczęśliwe, ale boją się zmiany. Mają poczucie, że już nic ekscytującego ich w życiu nie czeka. Ja wiem, że jest inaczej i że zawsze mogą to zmienić i w książce pokazuję im jak to zrobić.
 • Jak odnaleźć siebie w zgiełku i hałasie codzienności?
 • Zatrzymać się na chwilę, wyłączyć dopływ wszystkich zali i pretensji i zastanowienie się „Czego ja potrzebuję? Co mnie cieszy, co boli? Czego chcę, a czego nie chcę? Jak chcę się czuć, wyglądać, co chcę robić za rok, 5 lat?” Do tego potrzebujemy ciszy i spokoju. I kiedy odkryjemy siebie, kiedy wyznaczymy nasze cele, zaczniemy się uczyć pozytywnego myślenia i patrzenia na świat, praktykowanie wdzięczności, nasze życie zacznie się układać tak jak chcemy.
 • Pracuje Pani jako coach często z kobietami. Jakie kobiety i dlaczego najczęściej do Pani przychodzą?
 • Przychodzą do mnie kobiety w różnym wieku i na różnych stanowiskach. Wszystkie są wspaniałe i wszystkie chcą coś w sobie zmienić, ale mają już dość narzucania im woli innych ludzi, chcą wreszcie zaakceptować i pokochać siebie, chcą rozwinąć skrzydła. Każda z nich ma inną sprawę do rozwiązania czasem jest to awans, czasem znalezienie pracy, niekiedy są to sprawy sercowe czy budowanie marki osobistej.
 • Czym zajmuje się Pani na co dzień?
 • Zawodowo działam trzytorowo:  pomagam w budowaniu marki osobistej oraz kreowaniu wizerunku firm – jako właścicielka firmy PR Prime Image, jako trenerka prowadzę warsztaty z tematyki rozwoju osobistego, budowania marki oraz komunikacji i PR, jako coach wspieram swoich klientów w osiąganiu ich celów, spełnienia w życiu zawodowym oraz szczęścia w życiu osobistym. Podczas warsztatów stosuję między innymi pracę z obrazem wykorzystując metodę  Points-of-You, która pobudza wyobraźnię i pomaga łatwiej dojść  do wewnętrznych potrzeb. Bardzo lubię kontakt z ludźmi, ponieważ fascynuje mnie odmienność każdego człowieka. Wiem, że spotkanie z druga osobą, jeśli jesteśmy dostatecznie otwarci i nastawieni na słyszenie, nie tylko na słuchanie, daje nam szansę na pogłębienie naszej wiedzy i zrozumienie świata. Jestem pewna, że w każdym z nas drzemią pokłady siły i mocy, potrzebujemy tylko odpowiedniej iskry, aby rozpalić w nas nowe możliwości. Na co dzień dużo czytam, dużo piszę, chętnie pracuję i cieszę się każdym dniem.
 • Dziękuję za rozmowę.