Konkurs „Kasza? Lubię ją!” – wygraj warsztaty kulinarne i sprzęt kuchenny

Trwa konkurs kulinarny na najciekawszy autorski przepis na danie z kaszą, realizowany w ramach III edycji kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na  co dzień”. Na wyróżnionych uczestników czekają warsztaty z cenionym szefem kuchni – Andrzejem Polanem. Zwycięzcy konkursu otrzymają wysokiej klasy sprzęt kuchenny.

Warunkiem przystąpienia do konkursu „Kasza? Lubię ją!” jest opracowanie autorskiego przepisu na potrawę z wybraną kaszą: jęczmienną, jaglaną lub manną oraz dołączenie zdjęcia ilustrującego przygotowane danie. Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni na warsztaty kulinarne pod okiem znanego szefa kuchni i miłośnika kaszy – Andrzeja Polana, eksperta kulinarnego kampanii „Lubię kaszę…”.

Na zwycięzców czeka nagroda główna – zestaw sprzętu kuchennego firmy Kenwood. Konkurs trwa od 23 kwietnia do 10 czerwca 2015 r. Szczegółowe informacje o konkursie oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej: http://www.lubiekasze.pl/konkurs.

Kampania edukacyjna „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” ma zachęcić Polaków do spożywania kaszy niezależnie od pory roku i przekonać ich do jej walorów smakowych oraz zdrowotnych. Inspirację do gotowania i pomysły na autorskie dania można znaleźć na stronie internetowej programu www.lubiekasze.pl.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż  i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.