Kiedy wychodzić z psem na spacer?

Wbrew pozorom pory wyprowadzania czworonogów na spacer mają znaczenie! Dla psa jest to niesamowicie ważny moment dnia, kiedy może zrealizować swoje potrzeby oraz pobawić się na świeżym powietrzu. Najczęściej psy wyprowadza się rano i wieczorem. Sprawdź, kiedy i ile czasu powinieneś poświęcić na przechadzki!

Zdjęcie autorstwa Johann z Pexels

Jak określić odpowiednią porę na spacer z czworonogiem?

Żeby zapewnić psu bezpieczeństwo i komfort podczas spacerów w dzień, jak i wieczorami musisz się odpowiednio przygotować. Poranne spacery są lepsze od wieczornych o tyle, że zmęczony pies może przespać większość dnia. Zwykle właściciele wolą wyprowadzać swoje psy na dłuższy spacer wieczorami, kiedy na zewnątrz jest chłodniej. Wieczorne wypady wymagają rzetelnego przygotowania. Potrzebne są specjalne akcesoria, dokładnie opisane na stronie sklepu internetowego https://www.pupilek.com.pl/blog/zawsze-widoczny-pies-czyli-smycze-odblaskowe-i-inne-akcesoria-na-nocny-spacer.

Szczeniaki wyprowadza się częściej niż dorosłe zwierzaki. Każdy właściciel doskonale wie, że jeśli nie będzie wychodzić z młodym psem załatwiać potrzeb fizjologicznych na zewnątrz może to skończyć się nieprzyjemnymi niespodziankami. Szczeniaki potrzebują znacznie więcej ruchu niż dorosłe psy. Dzięki wyprowadzaniu młodego psa kilak razy dziennie będzie znacznie spokojniejszy i z pewnością nie będzie sprawiał problemów w nocy. Pamiętaj, że szczeniaki po seriach pierwszych zastrzyków nie mogą wychodzić na zewnątrz przez 14 dni!

Nocne przechadzki – co musisz wiedzieć?

Wybranie odpowiedniej pory na wyjście z psem to indywidualna sprawa każdego właściciela. Wiadomo, że niektórzy mają więcej czasu podczas dnia, a inni wieczorami, czy nawet w nocy. Niezależnie od wybranej godziny pies i tak będzie zadowolony z dłuższego spaceru. Wyjścia z psem doskonale tworzą więź z właścicielem oraz stymulują doznania zwierzaka. Częsta stymulacja umysłu psa jest niesamowicie ważna, świetnie wpływa na jego zdrowie i stan psychiczny. Dzięki temu zwierzak lepiej uczy się komend i jest spokojniejszy.

Nocne spacery z psem w nowe miejsca to świetne urozmaicenie. Dzięki temu pies będzie w nocy spokojniejszy, a do tego znacznie lepiej wypocznie niż po spacerze w środku dnia. Oczywiście wszystko zależy od właściciela i jego wolnego czasu, jednak wieczorne przechadzki są uznawane za bardziej efektywne. Tutaj znajdziesz przydatne porady, które pomogą Ci przygotować się na nocny spacer z Twoim czworonogiem