Kasza na stół

Czym jest kasza? Jaki jej rodzaj jest najodpowiedniejszy dla Ciebie i Twojej Rodziny? Jak szybko i smacznie ją przygotować? Poznaj walory zdrowotne i kulinarne kaszy i wspólnie z ekspertami kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” wprowadź kaszę na stałe do swojej codziennej diety! Ciekawostki na temat kaszy i przykładowe przepisy już dziś znajdziesz w specjalnej broszurze informacyjnej na stronie www.lubiekasze.pl

 Broszura informacyjna nt. walorów zdrowotnych i kulinarnych kaszy powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii „Lubię Kaszę…”, która ma zachęcić Polaków do jej częstszego jedzenia. Można w niej znaleźć fakty i mity na temat kaszy, szczegółowy opis każdego z jej rodzajów, a także przepisy na dania z kaszą w roli głównej opracowane przez ekspertów – Katarzynę Foszner, specjalistę ds. zdrowego żywienia i Andrzeja Polana, znanego szefa kuchni. Broszura jest dostępna na stronie internetowej kampanii – www.lubiekasze.pl.

– Zachęcamy wszystkich miłośników kaszy do zapoznania się z naszą broszurą, która pełni rolę małego poradnika podpowiadającego, jak wprowadzić kaszę do codziennego jadłospisu całej rodziny. Można w niej znaleźć najważniejsze informacje nt. walorów zdrowotnych różnych rodzajów kasz oraz ciekawe przepisy – mówi Agnieszka Falba-Gałkowska, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” ma przekonać Polki  i Polaków, że warto jeść kaszę częściej i uwzględnić ją w codziennej diecie. Na potrzeby kampanii powstała strona internetowa www.lubiekasze.pl, dzięki której można poznać różne rodzaje i walory zdrowotne kaszy, dowiedzieć się, jak przekonać do niej dzieci oraz zamieszczać własne przepisy na dania z kaszą.  Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Więcej informacji: www.lubiekasze.pl