Karpienia i Gospel dla Kuby

12.06. W ECK odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Jakuba Bieńko. Zagra Piotr Karpienia, zaśpiewa grupa Gospel. 

Piotr Karpienia – polski piosenkarz i gitarzysta. W 2011 roku wziął udział w czwartej edycji polskiej adaptacji talent show „Mam talent!” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVN, gdzie zajął 2. miejsce. W 2012 roku wraz z Witoldem Cisło wydał album zatytuowany „Mój świat”. Nagrania ukazały się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment.

Grupa Gospel – grupa zawiązała się pod koniec września 2014 roku za sprawą zaprzyjaźnionych ludzi, których drogi przed laty połączyła muzyka. Pozytywnie zakręceni, pełni energii i chęci wspólnego tworzenia oraz dzielenia się swoją pasją, ruszyli w piękną muzyczną podróż pod przewodnictwem Daniela Szejdy.

Jakub Bieńko –  23 lata, pochodzi z Ełku w województwie warmińsko-mazurskim.

18 października 2014 roku Kuba uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy. Maszyna do cięcia metalu zmiażdżyła mu obie ręce. Lekarze, aby ratować jego życie, musieli amputować obie kończyny górne, powyżej łokci. Stan Kuby początkowo był bardzo ciężki. Dziś rany po amputacjach są praktycznie zagojone i można już myśleć o rehabilitacji.

Marzenie Kuby to powrót do normalnego i samodzielnego życia. Przy tak poważnej amputacji będzie to duże wyzwanie. Protezy przy obustronnej i wysokiej amputacji rąk mogą być bardzo drogie i skomplikowane. Nie wiadomo czy uda się znaleźć wykonawcę takich protez w Polsce (niestety doświadczenia pacjentów, z którymi mamy kontakt są bardzo różne i nie zawsze dobre).

Być może Kuba zdecyduje się w celu wykonania protez wyjechać za granicę. Być może na początek wykonana zostanie jedna proteza, może będzie to proteza w całości mioelektryczna, a być może hybryda protezy mio i mechanicznej, co mogłoby przyspieszyć korzystanie z niej… Mamy długą listę pytań, niebawem pierwsze konsultacje.

To co na dziś jest pewne, to konieczność długiej i niestety kosztownej rehabilitacji. Wspólnie z współpracującymi z fundacją fizjoterapeutami szukamy odpowiedniego specjalisty dla Kuby, najlepiej w Ełku lub okolicach. Kuba powinien jak najszybciej zacząć uczyć się pomagać sobie stopami, aby małymi krokami wracać do samodzielności.

O dalszych etapach pomocy Kubie będziemy informować na bieżąco. Bardzo prosimy w imieniu Kuby i jego rodziny o pomoc finansową. Gwarantujemy, że środki zebrane na rachunku fundacji dla Kuby, będą wydawane bardzo rozsądnie!

http://pozahoryzonty.org/jakub-bienko/

12 czerwca 2015 r.
(piątek)
godz. 17:00

sala ZEBRA
Ełckiego Centrum Kultury

cegiełka: 10 zł
(Uwaga. podczas koncertu odbędą się licytację)