Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi boryka się coraz to więcej osób. Z tego powodu powstają najróżniejsze środki na odchudzanie, których zadaniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Czy są one skuteczne? Jak efektywnie pozbyć się niepotrzebnych kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej?

.

Po pierwsze dieta

Redukcja kilogramów przede wszystkim oparta jest o ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to, iż do organizmu należy wprowadzić mniejszą ilość kalorii niż ta, która jest potrzebna na pokrycie całodobowego wydatku energetycznego (kalorii, które organizm wykorzystuje w ciągu dnia na prawidłowe funkcjonowanie oraz wszystkie czynności związane z aktywnością ruchową). Takie postępowanie ma na celu zmuszenie organizmu do sięgnięcia własnych zasobów energetycznych, które są skumulowane w tkance tłuszczowej.

Oprócz ilości spożywanych kalorii, istotną rolę pełni jakość produktów wdrożonych w plan żywieniowy. A mianowicie:

  • Węglowodany – powinno być jak najwięcej węglowodanów złożonych, cechujących się niskim indeksem glikemicznym. To właśnie one nie powodują skoku cukru we krwi i dostarczają energię przez długi czas.
  • Białka – najlepiej wdrożyć produkty zawierające bazujące na pełnowartościowych białkach. Zawierają one adekwatną do zapotrzebowania organizmu pulę aminokwasów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
  • Tłuszcze – nie należy unikać tłuszczy. To dzięki nim układ hormonalny pracuje we właściwy sposób. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to jakie tłuszcze się spożywa. Rekomendowane są tłuszcze nienasycone bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3. Należy jednak unikać nasyconych kwasów tłuszczowych, gdyż to one są odpowiedzialne za odkładanie tkanki tłuszczowej.

Aktywność fizyczna

Wypracowanie atletycznego ciała nie jest możliwe bez aktywności ruchowej. Na samej diecie można zrzucić zbędne kilogramy, ale bez odpowiednio wypracowanych mięśni, efekt nie będzie w pełni tym oczekiwanym. Aktywność fizyczna pomaga spalić kalorie, a w dodatku wzmacnia stawy, kości oraz mięśnie. Zdecydowanie się na treningi o charakterze siłowym, dodatkowo pozwala nabrać mięśniom odpowiedniego kształtu, a treningi kondycyjne wspierają proces spalania tkanki tłuszczowej. Rekomenduje się wdrożenie aktywności fizycznej każdego dnia w czasie około godziny. Należy jednak pamiętać, iż godzinny spacer to również aktywność fizyczna. Najlepiej znaleźć sport, który będzie sprawiał wiele radości, ponieważ wzbudzi on motywację i chęci, które są połową drogi do osiągnięcia sukcesu.

Suplementacja – środki odchudzające

Suplementy diety o charakterze odchudzającym mają na celu pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Należy jednak pamiętać, iż zaniedbując dietę i treningi, same środki na odchudzanie na niewiele się zdadzą. Najlepszą strategią opiera się o następujące kroki:

  • wdrożenie codziennej aktywności ruchowej,
  • stopniowe wprowadzenie diety,
  • wdrożenie do diety suplementów wspomagających odchudzanie.

Takie postępowanie pomaga w maksymalny sposób wyciągnąć jak najwięcej korzyści z każdego kroku. Środki na odchudzanie powinny być stosowane dopiero wtedy, gdy tempo redukcji przy stosowaniu diety zaczyna spowalniać.