Jak nosić naszyjnik z pereł?

Perły uznawane są za bardzo elegancką ozdobę, która dodaje kobiecie klasy oraz stylu. Wbrew powszechnym opiniom pasują one nie tylko starszym wiekiem paniom – wręcz przeciwnie, coraz częściej wybierają je również młode kobiety, a nawet nastolatki. Chętnie zakładamy zarówno bransoletki, jak i naszyjniki z pereł. Pozostaje jedynie kwestia, jak nosić owy naszyjnik z pereł?

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Perły na co dzień?

Powszechnie mówi się, że naszyjnik z pereł można zakładać jedynie do bardziej oficjalnych stylizacji. Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu taka moda obowiązywała. Dziś jednak naszyjnik z pereł możemy nosić również na co dzień. Powodem jest fakt, iż często ma on postać nie ozdoby wykonanej z dużych pereł, a krótkiego wisiorka składającego się z drobnych perełek. Naszyjnik z pereł na co dzień powinny wybierać przede wszystkim kobiety, które w pracy muszą wyglądać elegancko i gustownie. Świetnie komponuje się on z białą koszulą, żakietem oraz cygaretkami. Możemy również wybrać naszyjniki z pereł do sukienki – takie połączenie doskonale sprawdzi się na przykład na randkę czy na przyjęcie urodzinowe. Nie jest tajemnicą, że naszyjnik ze śnieżnobiałych pereł idealnie komponuje się z małą czarną, do której oczywiście możemy dobrać żakiet bądź marynarkę. Takie zestawienie warto podkreślić odpowiednią torebką, a także szpilkami.

Perły od święta

Bez względu na to, czy wybieramy się na uroczystą kolację, czy też idziemy na imprezę urodzinową, naszą stylizację „wyjściową” może dopełnić naszyjnik z pereł. Małe, delikatne perełki będą świetnie wyglądać w połączeniu z lekkimi, letnimi sukienkami z tiulu czy wiskozy. Dodadzą one kobiecości i romantyzmu całej stylizacji. Większe perły możemy wybierać do sukien wieczorowych, które najczęściej zakładamy na ekskluzywne przyjęcia, a także na wesela.

Panna młoda w perłach?

Wiele panien młodych chciałoby pójść do ołtarza w naszyjniku z pereł. Tymczasem wciąż pokutuje mit, jakoby perły ubrane w dniu ślubu miały małżonkom przynosić pecha w życiu. Niemniej jednak naszyjnik z pereł doskonale wpisuje się w stylizację niemal każdej panny młodej, bez względu na to, jakiego dokładnie koloru suknię wybiera. Przyszłe panny młode nie muszą martwić – wiele kobiet przełamało popularny mit i poszło do ślubu w naszyjniku z pereł. Dziś są szczęśliwymi żonami i wiodą spokojne życie. Dlatego nie warto się zastanawiać – każda panna młoda, której tylko marzy się naszyjnik z pereł (czy to mniejszych, czy to nieco większych), powinna spełnić swoje marzenie i założyć go w dniu ślubu.