Delikatny makijaż na wiosnę krok po kroku

Przyroda budzi się do życia. Widać już pierwsze kwiaty i pąki na drzewach, trawa powoli kiełkuje i robi się coraz bardziej zielona. Wszystko jest delikatne i opromienione wiosennym słońcem. Podobnie powinna w tym czasie wyglądać Twoja twarz i makijaż na niej. W kwietniu stawiaj więc na delikatne kolory, rozświetlacze i minimalizm. A o tym, jak go zachować, podpowiemy w najnowszym materiale!

pojedyncze-cienie-do-powiekNaturalność to podstawa

Ciężki i przytłaczający makijaż od dawna jest passe. Nie inaczej będzie w rozpoczynającym się sezonie wiosna-lato 2016, który podobnie jak poprzednie lata, na piedestał wystawiał będzie całkowitą naturalność i tak zwany makeup no makeup. Sztuka więc polega na tym, by używając niezbyt dużej ilości kosmetyków osiągnąć niezauważalny efekt – gładkiej, promiennej i przede wszystkim zdrowej skóry. Twoim podstawowym kosmetykiem w tym sezonie powinien więc być dobry krem, odpowiednio dobrany do Twojej twarzy, który nie tylko nawilży skórę, ale również przyspieszy jej regenerację i ochroni ją przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi. Tuż po nim, nie zapomnij o dobrze dobranym kolorystycznie podkładzie, pudrze lub kremie BB, który sprawi, że Twoja skóra będzie dobrze zmatowiona i po prostu świeża.

Pastelove

Kolejnym krokiem jest dostosowanie kolorów do swojej twarzy. Im bardziej naturalne i delikatne, tym lepiej. W sezonie wiosennym możesz bez obaw czerpać z kolorów ziemi i budzącej się do życia przyrody. Stawiaj na pastele, a więc wszelkie odcienie beżu, różu (np. Rose Quartz, który został ogłoszony przez Instytut Pantone wraz z Serenity – błękit, kolorem 2016 roku), piaskowych brązów, perłowych odcieni bieli, jak i delikatnych błękitów, fioletów i zieleni, które tylko muśnięte na powiece, dadzą ogromny efekt. Jeśli lubisz łączyć kolory, zaopatrz się w paletę do makijażu z https://www.perfumeria.pl/, która w jednym opakowaniu posiada wiele tego typu odcieni. Dzięki nim będziesz w stanie wykonać interesujący Cię makijaż przy zachowaniu prostej formy, wpisującej się w wiosenne i delikatne trendy makeupowe.

Rozświetlaj twarz!

Aby pięknie wykończyć swój makijaż i sprawić, że Twoja twarz nabierze jeszcze więcej słońca nie zapominaj o rozświetleniu kości policzkowych i skroni przy pomocy specjalnego pędzla i rozświetlacza. Na czas wiosny odrzuć w kąt wszelkie bronzery i ciężkie różowe pudry. To właśnie rozświetlacz sprawi, że kwietniowe słońce gościć będzie na Twojej buzi przez cały dzień, a Ty będzie rozpromieniona dobrą wiosenną energią!