Czym jest softshell? Co warto o nim wiedzieć?

Idealne do szycia odzieży outdoorowej są tkaniny Softshell. Jest to trzy warstwowy materiał, który aktywnym ma zastąpić konieczność ubierania się na tak zwaną “cebulkę”. Odzież softshellowa spełnia zadania warstwy termicznej (bluzy, polaru) i warstwy zewnętrznej. Warstwę zewnętrzną zwykle stanowi odzież membranowa, która jest idealnym wyborem kiedy deszcz jest bardzo intensywny, bo nie przepuszcza nawet kropli wody. Jednak ta olbrzymia zaleta staje się również wadą, kiedy deszcz nie jest tak intensywny, nasza skóra się poci i nie ma gdzie odparować, dlatego pod warstwą membranową jesteśmy cali mokrzy od potu, a nie od deszczu. W tego względu przy lekkich opadach deszczu zestaw nie sprawdzi się. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się odzież z tkanin Softshell, np. https://dziane.pl/pl/31-tkaniny-softshell.

Zdjęcie autorstwa Yan z Pexels

Dla kogo przeznaczona jest odzież typu softshell?

Tkaniny Softshell składają się z dwóch warstw: ciepłej i miękkiej warstwy wewnętrznej oraz elastycznej warstwy zewnętrznej, która jest dużą barierą dla wiatru. Materiał jest bardzo wytrzymały i praktyczny. Z łatwością można z niego szyć kurtki, spodnie, czapki czy rękawiczki. Jest bardzo lekki, ale jednocześnie sprawdza się w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych. Dlatego z tkanin Softshell robi się odzież dla biegaczy, na wycieczki trekingowe, jazdę na nartach, snowbordzie oraz jazdę na rowerze. Wszechstronność Tego materiału sprawia, że jest on najchętniej wybierany przez osoby preferujące aktywny styl życia. Jego elastyczność sprawia, że w czasie uprawiania sportu nie blokuje ruchów, a jednocześnie zapewnia ciepło i komfort.

Co można uszyć z materiału softshell?

Wybierając odzież softshell, wystarczy, że pod spód założymy jedynie bieliznę termoaktywną i nic więcej nie potrzebujemy. Tkaniny Softshell odpowiadają wszystkim twoim potrzebą. Idealnie dostosują się do każdej, nawet zmiennej pogody, a ty nie będziesz musiał pamiętać o wszystkich dodatkowych okryciach, które do tej pory nosiłeś. Ponadto, jest to materiał, z którego z łatwością, będziesz mógł uszyć swoje wymarzone ubranie, ponieważ bardzo łatwo się go szycie, a dodatkowo jego krawędź nie wymaga wykańczania. Barwne i nietypowe kolory tkanin sprawiają, że możesz z nich szyć dowolną odzież, która sprawdzi się świetnie również jako kurtki dla dzieci, szczególnie w okresie jesienno- zimowych. Jeśli patrząc na pogodę za oknem, nie wiesz, na jaką kurtkę się zdecydować, wybierz, tę z softshell, prawdopodobnie okaże się najlepszym wyborem, spełniając Twoje wszystkie oczekiwania.