Kołdra puchowa 200×220 – na jakie łóżko pasuje?

Na rynku istnieje wiele rodzajów kołder, jednak to te wykonane z naturalnych materiałów od lat cieszą się największą popularnością. W tym zakresie na szczególną uwagę zasługuje kołdra puchowa 200×220, która stanowi najchętniej wybierany model do sypialni zajmowanej przez parę. Taki bowiem wymiar jest w stanie zapewnić należyty komfort snu i co ważne – harmonijnie komponuje się na dużym, dwuosobowym łożu.

Zakup kołdry nie powinien być przypadkowy. Niby wydaje się to sprawą oczywistą, ale zachowania wielu Polaków nadal pokazują, że kwestia urządzania miejsca do spania nadal pozostawia wiele do życzenia. A szkoda, ponieważ dobrze dobrana pościel w ogromnej mierze poprawia jakość snu, gwarantuje dobre samopoczucie i chroni przed wieloma uciążliwymi dolegliwościami. Jakimi zatem kryteriami kierować się przy jej wyborze?

Wybór kołdry to w zasadzie sprawa indywidualna. Zarówno jej materiał, jak i wygląd może być ściśle podyktowany preferencjami potencjalnego użytkownika. Inaczej jednak sytuacja przedstawia się w przypadku rozmiaru. W przypadku łóżka jednoosobowego wystarczający będzie rozmiar 140×200 lub 160×200. W przypadku dwuosobowych łóżek, najlepszym wyborem będą kołdry puchowe 200×220, a nawet 220×200 cm! O ile dla jednej osoby wystarczający będzie 10-centymetrowy zapas z każdej strony to w przypadku pary zaleca się, aby było to co najmniej 40 cm.

Kołdra puchowa 200×220 a wielkość materaca

Kołdra i pościel w tym samym rozmiarze? Czy takie rozwiązanie jest najlepsze? Oczywiście, że nie, zarówno jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i praktyczne. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć szerokość łóżka i dopiero na podstawie uzyskanych wyników dobrać kołdrę, która będzie około 20 cm szersza niż materac. Dzięki temu ładnie pokryje całe łóżko, użytkownikom zapewniając należyty komfort i wygodę.

Jaka cieszy się największą popularnością?

W przypadku pościeli dla pary, warto wziąć pod uwagę kilka modeli. Dużym zainteresowaniem cieszy się kołdra puchowa 200×220, która doskonale sprawdzi się na dużym, dwuosobowym łóżku o wymiarach materaca 170×220 cm, 180×220 cm lub 190×220 cm. Tylko wtedy zapewni maksymalny komfort i wygodę – bez konieczności nocnych walk i przepychanek o kołdrę z partnerem.

Ostatnim etapem będzie znalezienie odpowiedniej pościeli dopasowanej do kołdry puchowej 200×220 pod względem koloru i stylistyki, idealnie pasującej do wnętrza sypialni. Wybór jest ogromny i bez trudu znajdziemy model komponujący się z nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami, jak również z tymi, w których obecny jest duch tradycjonalizmu.