Biblia jako prezent na Komunię – jak wybrać?

Czas Pierwszej Komunii Świętej jest z pewnością wyjątkowy nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziny. To właśnie w tym dniu najmłodsi pierwszy raz przyjmują do swojego serca Pana Jezusa. Zwykło się obdarowywać najmłodszych różnego rodzaju upominkami, by uczcić ten niezwykły dzień. Jednym z najlepszych prezentów jest Biblia Tysiąclecia. Często właśnie na taki upominek decyduje się wielu gości. Jak wybrać odpowiedni dla dziecka? Podpowiadamy!

Photo by Wendy van Zyl from Pexels

Jak wybrać prezent na Pierwszą Komunię?

Wybierając prezent, bierze się pod uwagę płeć dziecka, jego zainteresowania, warunki domowe i oczywiście zasobność własnego portfela. Podarunek powinien przede wszystkim sprawiać dziecku radość, a także nie powinien przysporzyć kłopotu rodzicom. Oznacza to, że zakup zwierząt powinien być wcześniej skonsultowany z opiekunami dziecka. Rodzaj prezentu z pewnością uzależniony jest również od podejścia gości. Jedni z nich wolą tradycyjnie rozwiązania, drudzy idą z duchem czasu, kupując różnorodną elektronikę.

 

Warto jednak wziąć pod uwagę, że największą popularnością cieszą się upominki związane z hobby. Jednak prezent na komunię powinien być przede wszystkim ponadczasową pamiątką. Dlatego też doskonale sprawdzi się Biblia Tysiąclecia. Jak jednak zainteresować dziecko, aby sięgało ono po Biblię nie tylko od święta? Przede wszystkim należy postawić na odpowiednie wydanie, w którym informacje będą podane w przystępny sposób.

Jak wybrać Biblię Tysiąclecia dla dziecka?

W księgarniach można znaleźć wiele różnego rodzaju biblii dla dzieci. Poszczególne wydawnictwa różnią się między sobą przystępnością prezentowanych informacji. Zależy to od rodzaju języka, jakim zostały napisane, jak również jaka szata graficzna została zastosowana. Zatem pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy zakupie biblii dla dziecka, jest wiek pociechy. Rysunkowe czy interaktywne rozwiązania warto pozostawić dla przedszkolaków. W przypadku dzieci komunijnych doskonale sprawdzi się Biblia Tysiąclecia, która pod względem chronologii wiernie odwzorowuje Pismo Święte, jednak jest napisana znacznie łatwiejszym i bardziej przystępnym językiem.

 

Wiele księgarni oferuje również zakup wydania Biblii specjalnie jako pamiątki Pierwszej Komunii Świętej. Takie wydania charakteryzują się najczęściej elegancką oprawą oraz obecnością pięknych ilustracji. Biblia dla dzieci zawiera tekst 5 wydania Biblii Tysiąclecia zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.