Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home2/kobiecyb/domains/kobiecyelk.pl/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
Kobiecy Ełk – Salon prawdziwą wizytówką każdego domu

Salon prawdziwą wizytówką każdego domu

Wybór umeblowania przestrzeni życiowej jest zawsze, wbrew pozorom, zdaniem bardzo skomplikowanym. Dzieje się tak dlatego, że dom jest nie tylko miejscem, gdzie ma się miło i komfortowo spędzać czas, ale jest również wizytówką właściciela. Przede wszystkim mówi o jego gustach estetycznych, ale również może wyrażać jego osobowość. Pod tym względem szczególnie istotna jest aranżacja salonu, jako reprezentacyjnego pomieszczenia domu.

Obecnie trudno szukać jednej, dominującej w tym zakresie estetyki oraz co za tym idzie, rozwiązań przestrzennych. Tym bardziej, że również moda jest w tym zakresie dwutorowa i równą aprobatą dekoratorów wnętrz oraz architektów cieszą się salony przestronne, otwarte, z minimalistycznym umeblowaniem, jak i te, w których dominuje zagęszczenie elementów wyposażenia, co tworzy wrażenie wnętrza przeładowanego, przytłaczającego, a w skrajnych przypadkach – zagraconego.

Jednak coraz większym uznaniem wśród ekspertów na powrót zaczynają się cieszyć salony pomyślane w duchu klasycznej elegancji, ocieplającej wnętrze i nadającej mu przytulny ton. Stąd po latach dominacji szkła i metalu we wzornictwie salonów nastąpił renesans drewna, a przede wszystkim drewnianych, wysmakowanych mebli. Wśród nich szczególną popularnością zaczęły się cieszyć drewniane ławy do salonu będące połączeniem wygody z niezobowiązującym nawiązaniem do dawnego wystroju wnętrz. Ławy nie mają jednego, odgórnie narzuconego wzoru. Mogą być to przysadziste, szerokie siedziska stylizowane na nieheblowane, surowe ławy, jakie były spotykane w chłopskich chatach, lub wprost przeciwnie wysmakowane, o nieregularnych kształtach ławy o stylistyce secesyjnej. Urok tych drugich bardzo często zasadza się także na wyrafinowanych elementach zdobniczych, często rzeźbionych w materiale, z którego jest zrobiona ława. Warto dodać, że od kilku lat tego typu meble wykonuje się także z obiciami dostosowanymi do gustu i potrzeb osób zamawiających. Samą ławę również można wykonać w niestandardowych wymiarach, podnosząc np. siedzisko, lub skracając, bądź wydłużając oparcie. Nie jest obecnie w modzie bowiem zupełne rezygnowanie z tego elementu.

Podsumowując, ławy do salonu mogą być tak różne, jak propozycje wystroju salonu, jednak najistotniejsze jest żeby odpowiadały upodobaniom właścicieli oraz żeby stanowiły synonim piękna i komfortu.