Zabiegi antycellulitowe kontra kosmetyki z drogerii – co jest skuteczniejsze?

Cellulit to niestety jeden z najczęściej występujących defektów kosmetycznych, który dotyka ponad 80 procent kobiet – niezależnie od wagi, stosowanej diety czy aktywności fizycznej. Nie trudno się domyśleć, że jest źródłem kompleksów, mało atrakcyjnego wyglądu i niskiej samooceny. Na szczęście istnieją zabiegi antycellulitowe, które można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. W sposób skuteczny i zarazem bezpieczny  rozprawią się z nieestetycznie wyglądającą pomarańczową skórką.

Photo by cottonbro from Pexels

Dlaczego balsamy nie działają?

Ktoś mógłby zapytać, po co poddawać się skomplikowanym i drogim zabiegom antycellulitowym, skoro drogeryjne półki uginają się pod naporem rozmaitych kosmetyków zapobiegającym powstawaniu cellulitu? Niestety, choć w sprzedaży znaleźć można szeroki wachlarz preparatów, to jednak nie okazują się one skuteczne w walce z tym skórnym defektem. Aby to zrozumieć, trzeba przybliżyć sobie sposób powstawania pomarańczowej skórki. Przyczyn występowania cellulitu należy doszukiwać się głęboko w skórze. W wyniku twardnienia przegród tkanki łącznej i jej kurczenia, na skórze pojawiają się nieestetycznie wyglądające nierówności i grudki. Problem potęguje fakt, że wspomniane przegrody dodatkowo blokują naczynia krwionośne i limfatyczne, co jeszcze bardziej utrudnia walkę z cellulitem, przez co skuteczność drogeryjnych kosmetyków jest po prostu niewystarczająca.

Zabiegi antycellulitowe – czy są dla każdego?

Salony kosmetyczne oferują szeroki zakres zabiegów antycellulitowych, które z łatwością można dopasować do osobistych potrzeb i preferencji. Niestety, nie każdy może im się poddać. W zależności od wybranej terapii, przeciwwskazaniem do jej stosowania jest przede wszystkim niewydolność nerek, problemy z żyłami, choroby nowotworowe, padaczka, zatory tętnic płucnych, ciąża i laktacja.

Karboksyterapia jako skuteczny środek w walce z cellulitem

Dużą popularnością w salonach kosmetycznych cieszy się zabieg karboksyterapii, wykorzystujący dwutlenek węgla. W wyniku zastosowania CO2, aktywowane są receptory biorące udział w lipolizie. Dodatkowo, dochodzi do zwiększonej przepustowości naczyń krwionośnych, co wywiera bezpośredni wpływ na lepszą i wydajniejszą pracę układu limfatycznego. Efektem jest gładka, jędrna skóra pozbawiona nieestetycznie wyglądających zgrubień i nierówności. Karboksyterapia nie jest bolesna. Podczas jej wykonywania pacjent odczuwa jedynie delikatne rozpieranie i pieczenie w miejscu iniekcji.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się, aby zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem tej terapii były wykonywane w serii.