Wyślij kwiaty swojej ulubionej osobie

Jak świat światem piękny bukiet zawsze był podarunkiem doskonałym. Pasuje do najpiękniejszych wyznań, przeprosin, jubileuszu, uroczystości rodzinnej i oficjalnej. Kwiaty z i bez okazji są zawsze na miejscu i mile widziane.
Bywa, że nie wręczamy ich osobiście… z różnych przyczyn. Niegdyś dostarczał je posłaniec, dziś najlepszą opcją jest tzw. kwiatowa przesyłka, czyli oferta jaką zapewnia dobra kwiaciarnia online. Ze względu na specyfikę usługi, delikatność róż czy storczyków, warto wiedzieć jak działa sprawna poczta z kwiatami.

Poczta z dostawą zamiast posłańca
Dlaczego zamawiamy kwiaty na dowóz? Czasem nie mamy możliwości dostarczyć ich osobiście, innym razem w planach są romantyczne niespodzianki od tajemniczych i doskonale znanych wielbicieli. A zatem przyczyny nie zmieniają się od lat, natomiast na pewno zmienia się formuła zamawiania i przesyłania bukietów. Zamiast posłańca z kwiaciarni mamy dziś pocztę kwiatową, która może zagwarantować kwiaty na dowóz nawet poza granicami kraju. Wydaje się to nierealne? No cóż, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tej specyficznej usługi.

Poczta z kwiatami – jak to działa?
A zatem jak zamówić wysyłkę kwiatów i bukiet dostarczony odbiorcy w Warszawie, mieszkając np. w Gdańsku, Lublinie, a nawet w… Monachium? Pierwszy krok to wyszukanie kwiaciarni online, która oferuje interesujący dla nas zakres usług. Może być to np. dostarczanie bukietów zagranicą, efektowne podarunki, kosze prezentowe czy możliwość wykreowania pięknego bukietu na indywidualne zamówienie. W dobrej kwiaciarni internetowej znajdziemy zarówno wiele pięknych gotowych kompozycji, jak również opcję kreowania bukietów. Wybieramy wówczas rodzaj kwiatów, ich kolor, ilość, dodatki, dekoracje, sposób ułożenia.

Niektóre kwiaciarnie proponują tradycyjne wiązanki, kwiaty z dostawą w pięknym koszu albo w specjalnym pudełku. Mało tego – do bukietu można dodać coś jeszcze – miły podarunek. Najczęściej są to kosze słodyczy, dobre trunki czy też zawsze mile widziane, sympatyczne maskotki. Kiedy mamy już za sobą wybór wiązanki albo skomponowanie własnego bukietu (wraz z ewentualnymi dodatkami), wystarczy sprecyzować kryteria, takie jak miejsce i termin dostarczenia kwiatów i opłacić zamówienie. Warto wiedzieć, że kwiaty mogą być dostarczone w dniu złożenia zamówienia, możemy też zaplanować późniejszy termin. Oczywiście w tym drugim przypadku bukiet jest przygotowywany tuż przed wydaniem do doręczenia.

Zawsze piękne bukiety, zawsze świeże kwiaty
Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie – jak to jest możliwe, kwiaciarnia online przyjmuje zamówienie w Szczecinie, Krakowie, Łodzi, w Berlinie lub w Paryżu i dostarcza wiązankę w Warszawie…? Oczywiście nie odbywa się to tak, że piękny bukiet jest przewożony setki kilometrów dalej. Poczta z dostawą z prawdziwego zdarzenia współpracuje z wieloma sprawdzonymi kwiaciarniami na terenie całego kraju (często również z zagranicznymi), w tym również w stolicy. Dzięki temu klient z Krakowa może zamówić kwiaty na dowóz dla mamy, przyjaciela czy narzeczonej mieszkających w Warszawie. Kluczowe znaczenie ma wybór najlepszych ekspertów, doświadczonych florystów, którzy mogą zagwarantować ten sam wysoki poziom usług, zarówno jeśli chodzi o jakość, świeżość kwiatów, kompozycje, jak i terminowość wysyłki kwiatów.

Jak pracuje profesjonalny kurier pocztowy?
Na dobrych serwisach kwiatowych kurierów jest zwykle zaimplementowana wyszukiwarka. Dla ułatwienia wyboru i zakupu można wyszukiwać bukiety pod kątem okazji – np. na urodziny, ślub, komunię, ślub czy dzień matki, jak również kwiaty z życzeniami, wiązankę „na przepraszam” i z kondolencjami.

W szerokiej gamie gotowych bukietów są. kompozycje z róż, są gerbery, tulipany, kwiaty w koszach, małe, średnie i naprawdę okazałe wiązanki. Wspomniany wcześniej kreator pozwala na ułożenie naprawdę idealnego, wymarzonego bukietu z wybranych kwiatów, które trafią pod wskazany adres, w określonym terminie. Bardzo atrakcyjną opcją jest Kwiatobox, czyli najpiękniejsze i najświeższe kwiaty ścinane na konkretne zamówienie i pieczołowicie pakowane w eleganckie pudełko. Dokładnie zabezpieczane kwiaty są dostarczane przez profesjonalnych kurierów.

Piękny bukiet i coś jeszcze…
Kwiaty z dostawą to naprawdę piękna niespodzianka, ale można dodać jej smaku i to dosłownie. Poczta z kwiatami i doskonałymi pomysłami na prezent zapewni idealny bukiet, który uzupełnią m.in. smakołyki sygnowane przez Krakowski Kredens albo któryś ze znakomitych miodów pitnych.

Miłym podarunkiem będą też kosze delikatesowe, wykwintne pralinki, wina, maskotki, a nawet luksusowe perfumy. Bardzo osobistym prezentem może być zdjęcie w ramce, które można dołączyć do wybranych kwiatów na dowóz. Wystarczy wybrać format ramki i przesłać plik z fotografią, która ma się w niej znaleźć. Jak widać kwiaciarnia online to więcej niż kwiaty – to gwarancja jakości i świeżości, co w przypadku kwiatowej przesyłki ma szczególne znaczenie. To także możliwość skomponowania prezentu, który ma klasę, wzruszy, sprawi wielką radość, obudzi wspomnienia, świadczy o pamięci, uczuciach lub szacunku.

Poczta z kwiatami zdobywa coraz szersze grono klientów. Korzystamy z jej usług najczęściej wtedy, gdy nie mamy możliwości osobiście wręczyć bukietu czy prezentu. Zrealizuje zamówienia w Warszawie, do i z Warszawy – w dowolnej konfiguracji. Czasem liczy się ekspresowa przesyłka kwiatowa, innym razem zamawia się dostawę kwiatów w późniejszym, zaplanowanym terminie. Wszystkie te opcje zagwarantuje dobry kurier kwiatowy, który może dostarczyć bukiet nawet w ciągu 90 minut od momentu złożenia i opłacenia zamówienia.

Tekst powstał w oparciu o treści ze strony e-kwiaty.pl.