Wyjdź z siebie i stań obok – czyli się uspokój. Prosta technika

Kto lubi stan spokoju i równowagi, w którym myśli same się układają a rozwiązania są proste? Kiedy oddech jest równomierny, na twarzy widać uśmiech i słyszysz od innych: PROMIENIEJESZ. I czujesz, że możesz wszystko…

To jest stan pożądany – tak nazywany w NLP (programowaniu neurolingwistycznym – nowoczesnej dziedzinie w psychologii). Niestety, często, bez względu na to jak się starasz, rzeczywistość wpływa na Twoje  emocje. Pozwalamy komuś lub czemuś przejąć kontrolę nad emocjami i trudno się uspokoić.

Jak można to zmienić w szybszy i bardziej efektywny sposób?

Jedną z technik NLP jest ćwiczenie, które działa na wszystkie negatywne uczucia i pozwala się szybko uspokoić.

Mówi się: „Jestem taki zdenerwowany, że chyba wyjdę z siebie i stanę obok!”.

I to jest pomysł 🙂

Oto ćwiczenie na powrót do stanu równowagi:

Stań w takim miejscu, żeby mieć możliwość zrobienia kilku kroków do tyłu.

Skup swoją uwagę na negatywnym uczuciu, które przeżywasz, zlokalizuj je w swoim ciele i połącz mentalnie z miejscem, w którym stoisz. Następnie zrób krok do tyłu, zostawiając uczucie w tym miejscu, w którym stałeś. Popatrz na samego siebie, który odczuwa tamtą emocję.

Sprawdź, co się zmieniło w Twoich odczuciach teraz. Jeżeli czujesz jeszcze resztki negatywnego uczucia, połącz je ponownie z miejscem, w którym teraz stoisz, i znów zrób krok do tyłu, zostawiając resztki uczucia w tamtym miejscu. Ponownie popatrz na siebie samego, który patrzy na siebie samego, który odczuwa tamtą negatywną emocję. Już powinno być lepiej.

Jeżeli jednak uczucie było bardzo mocne, to być może potrzebne okaże się powtórzenie całego cyklu – połączenie uczucia z miejscem, krok do tyłu, spojrzenie na te wszystkie miejsca, w których stałeś i odczuwałeś tamtą negatywną emocję.

To może się wydawać zbyt proste – krok do tyłu i już, i lepiej…

Jak bardzo chcesz poznać wiele innych technik NLP? Prostych, a zmieniających sposób życia. Sprawdź:

http://elk.zdz.bialystok.pl/szkolenia/komunikaty/238-wstep-do-nlp-warsztaty-praktyczne.html

Zostały tylko dwa dni promocji.

Inwestycja w swoje lepsze życie jest bezcenna.