Debata obywatelska z Fundacją „Łąka”

7.10. Łąka w mieście, klomby w fantazyjnych kształtach, powietrze przesiąknięte zapachem wiosennych kwiatów, trawniki zielone i czyste, nieupstrzone pozostałościami po spacerach z czworonogami, drzewa przycinane zgodnie ze sztuką ogrodniczą – chcielibyście tak w Ełku? A może macie jakieś swoje pomysły i wizje naszego miasta i zieleni?

Nie wiecie co zrobić z niereformowalnym sąsiadem, który pozwala swojemu psu załatwiać się pod Waszymi oknami i nie sprząta? Zapraszamy na debatę obywatelską 7 października , godz. 17.30, do kamienicy przy ul. Małeckich 3/36 (IV piętro). Będziecie mogli porozmawiać z innymi mieszkańcami miasta, a także z przedstawicielami Urzędu Miasta, straży miejskiej, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Podczas debaty omawiać będziemy m.in. kwestie przycinki i wycinki drzew, sprzątania po psach, możliwości korzystania z zieleni miejskiej przez mieszkańców oraz ich udziału w jej planowaniu. Dowiecie się czy możecie mieć wpływ na wygląd i ilość przestrzeni zielonych w Ełku i jak możecie te tereny, np. w parkach wykorzystywać, a także po co sprzątać po psach i jak reagować, gdy ktoś tego nie robi. Znajdziemy również czas na Wasze pytania, problemy, pomysły.

Debatę poprowadzi warszawska Fundacja ŁĄKA, doświadczona w kwestiach projektowania terenów zielonych, ciekawych rozwiązań oraz dobrych praktyk z kraju i z zagranicy. „Nasza fundacja powstała z myślą o promocji wykorzystania w krajobrazie polskich miast i wsi dzikich roślin. Prowadzona polityka zarządzania terenami zielonymi i intensywne wykorzystanie terenów rolniczych doprowadza do niszczenie naturalnych siedlisk. Przekształcanie ich w monokulturowe tereny przyczynia się do wymierania zwierząt i roślin. Naszym celem jest przekonanie Polaków do zatrzymania tego procesu.” ( http://laka.org.pl/ ).

Organizatorem debaty jest Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja, prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi, a współfinansowane z budżetu Miasta Ełku oraz Powiatu Ełckiego.

Przed przybyciem na debatę, ze względów organizacyjnych, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z organizatorem.

Kontakt z organizatorem: ECO Stacja ul. Małeckich 3/1, tel. 87/737 74 82, 668 191 437, e-mail stacja@adelfi.pl, osoby do kontaktu – Małgorzata Zając, Joanna Kłunejko.