Warsztaty lepienia z masy solnej i kanzashi

18.09. Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Ełku zaprasza na jesienne spotkanie z ekonomią społeczną. 18 września (piątek) o godz. 16:00 zawita w Ełku (ul. Małeckich 3/36) Piska Spółdzielnia Socjalna DiaRoz z dwoma kreatywnymi warsztatami – lepienia z masy solnej i kanzashi. O ile lepienie z masy solnej wydaje się oczywiste, o tyle kanzashi to dość egzotyczna nazwa.

Domyślić się możemy, że słowo to pochodzi z języka japońskiego. I słusznie, ponieważ kanzashi to tradycyjna japońska ozdoba do włosów noszona przez kobiety do kimono. Sam wyraz „kanzashi” bierze się od zlepku dwóch słów „ka-zashi” czyli w naszym wolnym tłumaczeniu „patyk z kwiatami” lub „kwiaty na patyku”. Warsztat polegać więc będzie na tworzeniu owych kwiatów.

Dla uczestników warsztatów PSS DiaRoz przygotuje też pyszne domowe ciasteczka i aromatyczną kawę. Na spotkanie można przyjść z dziećmi.

Warsztaty są bezpłatne, a aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić i przesłać na adres mailowyagnieszka.lask@adelfi.pl lub pocztą tradycyjną do biura OWIES ul. Małeckich 3 lok. 1, 19-300 Ełk do 16 września dostępny poniżej formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona, o uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty dedykowane są zarówno osobom bezrobotnym, nieaktywnym zawodowo, zagrożonym wykluczeniem społecznym, jak i działaczom organizacji pozarządowych oraz pracownikom JST, OPS, PUP oraz innych instytucji wspierających rozwój ES z subregionu ełckiego.

Więcej informacji o spotkaniu z ES można uzyskać pod nr tel. 87/737 74 82.

Program spotkania z ES:

16:00 – 16:15     Rejestracja i powitanie uczestników;

16:15 – 16:30     Prezentacja oferty Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Ełku;

16:30 – 19:00     Prezentacja oferty Piskiej Spółdzielni Socjalnej oraz warsztaty lepienia z masy solnej i kanzashi;

19:00 – Planowane zakończenie.

 W przerwie między warsztatami poczęstunek.