Wakacyjne porządki sprzętowe

Zapewne masz w domu starą, zepsutą suszarkę do włosów albo ładowarkę do telefonu. A może zajmuje Ci miejsce stary monitor komputera, a nawet lodówka? Wyrzucić do śmieci nie bardzo – bo to truje środowisko.

Ale już w sobotę, 9 sierpnia, możesz oczyścić swój dom z elektrośmieci. Przez pięć godzin na parkingu przy Lidlu (ul. Sikorskiego 13) będzie punkt odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając zużyty sprzęt otrzymamy kupony, które będzie można przekazać na rzecz wybranych szkół podstawowych.

Kto nie może przywieźć swoich elektrośmieci, może zamówić ich odbiór z domu. Wystarczy zadzwonić (2222 333 00) lub WYPEŁNIĆ formularz na stronie www.elektrosmieci.pl.W wyznaczonym terminie pracownicy ElektroEko odbiorą bezpłatnie sprzęt z domu.

Wszystko to możliwe dzięki programowi „Moje miasto bez elektośmieci”. Jest to ogólnopolski, bezpłatny PROGRAM edukacyjny stworzony przez firmę „ElektroEko”, którego partnerem jest Miasto Ełk.

Szkołom przydzielane będą kupony o różnej wartości (w zależności od ilości kilogramów oddanego sprzętu). Kupony przeliczone są na punkty, które szkoły będą wymieniały na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne (m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy). Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli czy uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów, a potem przekazywane dla szkół.

Termin:

9 sierpnia 2014

i każda druga sobota miesiąca

godz. 9:00 -14:00

Miejsce:

ul. Sikorskiego 13 (parking przy sklepie Lidl)

Odbiór bezpłatny