II piknik paralotniarski

Miłośnicy paralotniarstwa mogą już rezerwować sobie 9 i 10 sierpnia. Wtedy odbędzie się II piknik paralotniarski w gminie Stare Juchy – w Skomacku Wielkim-Osadzie.

Impreza ma charakter zlotu-spotkania w formie biwakowej. W planach loty treningowe oraz ognisko integracyjne. W zależności od pogody w sobotę rano lub wieczorem rozegrane zostaną amatorskie zawody paralotniowe.

Na sobotnie popołudnie zaplanowana jest zasadnicza część pikniku dla wszystkich miłośników latania. Organizatorzy zapraszają wszystkich najlepiej całymi rodzinami, ponieważ najmłodsi będą mieli sporo atrakcji. Przewidziane są dmuchane zjeżdżalnie, konkursy, jazda quadami oraz wieczorem występ zespołu. Oczywiście każdy będzie mógł obejrzeć sprzęt lotniczy i porozmawiać z pilotami. Dla dorosłych również odbędzie się konkurs z główną nagrodą w postaci przelotu. W zależności od dostępności sprzętu lotniczego, możliwe będą też odpłatne przeloty wiatrakowcem, motolotnią.

Szczegóły na stronie: http://www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl/

Termin:

9-10 sierpnia 2014

Miejsce:

Wskazówki dojazdu.
Jadąc z Ełku kierujemy się najpierw na Stare Juchy a w Woszczelach prosto na Staświny. W Grabniku w prawo Dalej na Staświny. Około 2-3km za Grabnikiem w lesie skręcamy w lewo na kierunek Klusy. Po kolejnych około 2km będzie ZNAK w lewo na piknik.

Jadąc od Orzysza w Klusach skręcamy w lewo na Wydminy. Dojeżdżamy do Skomacka gdzie skręcamy w prawo. Po minięciu tablicy końca terenu zabudowanego skręcamy w prawo. Po kilometrze szutru skręcamy w lewo zgodnie z tabliczką informacyjną.