Urządzamy pokój myśliwego

Każdy miłośnik polowań oraz lasu, chce mieć w domu swój własny kącik, w którym mógłby odpocząć po wyprawie i w przyjemnej atmosferze zaplanować kolejne polowanie. W miejscu tym oczywiście znajdowałyby się wszystkie trofea oraz atrybuty związane z łowiectwem. Urządzenie takiego pomieszczenia nie jest łatwe, zwłaszcza przez nietypowe dodatki oraz materiały, które powinny zostać użyte, aby podkreślić charakter wnętrza. Jak więc urządzić pokój myśliwego?

Po pierwsze – meble

Bardzo ważnym elementem wyposażenia są oczywiście meble, to one w dużej mierze podkreślają nietuzinkowy klimat pomieszczenia. Meble powinny być proste, wykonane z naturalnych materiałów – jak drewno i skóra, ale dobrym rozwiązaniem będą też takie wykonane z poroża. Nie tylko podkreślą łowiecki nastrój panujący we wnętrzu, ale będą też wyjątkowym elementem wystroju. Z racji tego, że łowiecki styl stał się bardzo popularny w ostatnich latach, znalezienie takich mebli nie będzie trudne, ponieważ sklep myśliwski meble oferuje duży wybór foteli, kanap czy stołów. Każdy miłośnik lasu z łatwością więc wybierze coś, co idealnie wpasuje się we wnętrze. Należy tylko pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością i ograniczyć meble tylko do tych niezbędnych. W przeciwnym razie zamiast ciekawego efektu, uzyskamy pomieszczenie, które będzie wyglądać przytłaczająco.

Po drugie – dodatki

Salonik myśliwego zdobią przede wszystkim trofea przywiezione z polowań, a najlepiej prezentują się one na tle jasnych ścian, rozwieszone symetrycznie. Dzięki temu uniknie się wrażenia chaosu, a pomieszczenie nie będzie wyglądać na zagracone. Wszelkiego rodzaju wyroby z poroża będą tu niezastąpione, aby podkreślić charakter wnętrza i sprawią, że pokój zamieni się w małą galerię sztuki. Do tego niektóre z nich są bardzo funkcjonalne, chociażby stojak na gazety wykonany z parostków kozła. Będzie nie tylko niezastąpiony do przetrzymywania całej łowieckiej prasy, którą z zaciekawieniem czyta każdy myśliwy, ale będzie też stanowić piękną dekorację. Atrakcyjne uzupełnienie będą stanowić również inne wyroby myśliwskie, jak np. grawerunek na łopacie łosia – będzie wspaniałą ozdobą ściany.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Antlabo.pl.