Pierwszy wibrator – jak wybrać?

Wibrator to jeden z najpopularniejszych gadżetów erotycznych, który pozwala lepiej poznać swoje ciało i uzyskać orgazm. Tego rodzaju zabawki cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród kobiet. Ich wybór jest niezwykle rozbudowany. Wibratory różnią się pod względem rozmiaru, materiału wykonania, zasilania, a nawet niektórych, dodatkowych funkcji. Jak wybrać pierwsze urządzenie do zabawy, aby cieszyć się z przyjemności, jaką może zapewnić?

Masażer kontra wibrator

W sklepach z asortymentem erotycznym znajdziemy przede wszystkim masażery oraz wibratory. Co je różni? Będzie to m.in. budowa i przeznaczenie. Masażery służą głównie do stymulacji łechtaczki. Wykorzystać można je również podczas gry wstępnej, jako element zabawy. To dobry wybór na początek dla kobiet, które nie miały jeszcze do czynienia z gadżetami erotycznymi. Wibrator służy już za to do penetracji, a wyglądem przypomina męskiego członka. Jego zastosowanie pozwala odkryć orgazm pochwowy. Zazwyczaj wyposażony jest w kilka stopni wibracji, które można dowolnie zmieniać, dla zwiększenia intensywności doznań.

Wibratory i ich rozmiary

Różnica między poszczególnymi wibratorami dotyczy w znacznej mierze ich rozmiaru. Czy większy zawsze znaczy lepszy? Jak się okazuje, niekoniecznie. Seksuolodzy wskazują na fakt, że w osiąganiu większej przyjemności z seksu tak naprawdę rolę odgrywa grubość penisa, a nie jego długość. Bez większego problemu uda nam się jednak znaleźć wibrator o większym rozmiarze. Warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Mniejsze urządzenie pozwala bowiem na lepszą stymulację i jest łatwiejsze w obsłudze. Ponadto, wibratory mają zazwyczaj kilka poziomów wibracji, dlatego możemy sprawdzić, czy odpowiada nam ich moc oraz częstotliwość.

Z jakiego materiału powinien zostać wykonany wibrator?

Wbrew pozorom wybór materiału wykonania gadżetów erotycznych nie jest taki prosty. Do dyspozycji mamy m.in. wibratory ze szkła, z gumy, silikonu medycznego, a nawet z cyberskóry. Rodzaj materiału wpływa nie tylko na nasze doznania, ale i bezpieczeństwo w trakcie zabaw. Z tego też względu najlepiej unikać szklanych wibratorów. Musimy jednocześnie dokładnie sprawdzić, czy w składzie nie znajdują się ftalany. Ponadto, bezpieczny wibrator nie posiada zapachu i powinny zostać dołączone do niego certyfikaty. Największy wybór dotyczy wibratorów silikonowych. Poziom ich wibracji może być nieco mniejszy od gadżetów erotycznych wykonanych z twardego plastiku, gdyż są bardziej miękkie, jednak zapewniają nieco większy komfort użytkowania.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Ostatnia rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę, to rodzaj zasilania naszej nowej zabawki erotycznej. Większość wibratorów zasilana jest bateriami i jest to dobre rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z gadżetu w dowolnym momencie, bez konieczności długiego ładowania. Wiąże się jednak z ryzykiem nagłego rozładowania, dlatego też uzupełnienie tej opcji o zasilanie ładowarką bądź przez kabel USB będzie dobrym pomysłem. Wibratory kupić możemy w sex shopach stacjonarnych bądź w sklepach erotycznych online.