Trzy najważniejsze elementy udanej przeprowadzki

W tym artykule, chciałbym poruszyć proces przeprowadzki. Średnio raz w życiu, dorosły człowiek zmienia miejsce zamieszkania. Jak dobrze przygotować się do tego zadania? Czy warto skorzystać z usług firmy transportowej? Jakie są trzy najważniejsze zasady, których przestrzeganie zagwarantuje nam bezpieczną i sprawną przeprowadzkę? O tym właśnie będzie nasz dzisiejszy artykuł.

Często zastanawiamy się, czy samodzielnie podjąć się przewiezienia wszystkich swoich rzeczy do nowego mieszkania, czy może lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Wszystko ma oczywiście swoje plusy i minusy, które musimy wziąć pod uwagę. Jeśli nie posiadasz zbyt dużej ilości przedmiotów, i spokojnie jesteś w stanie pomieścić wszystko w swoim prywatnym aucie, to samodzielna przeprowadzka może być właściwym rozwiązaniem. Unikniemy w ten sposób kosztów, które niewątpliwe trzeba będzie pokryć, korzystając z usług taksówki bagażowej.

Jeśli jednak w naszym mieszkaniu znajduje się wiele rzeczy, które w dodatku swoimi gabarytami znacznie przewyższają możliwości naszego auta, warto wynająć w tym celu bagażówkę. Jakie korzyści wynikają z takiej współpracy? Oczywiście jest ich bardzo wiele. Przede wszystkim, cały proces logistyczny, oraz załadunek i rozładunek Twoich rzeczy, leży po stronie wynajętej firmy transportowej. To znacznie ułatwia zadanie, ponieważ Ty w tym czasie możesz skupić się na rzeczach dla Ciebie ważniejszych. Jakkolwiek postanowisz, pamiętaj proszę o trzech zasadach, które znacznie usprawniają cały proces przeprowadzki.

1. Przygotuj się wcześniej

Już miesiąc przed przeprowadzką, powinieneś się do niej odpowiednio przygotować. Mam tutaj na myśli zebranie najważniejszych rzeczy, dokumentów, oraz kosztowności, które mogą łatwo zaginąć jeśli działamy nieroztropnie. Przede wszystkim sprawdź dokumenty. Dobrym rozwiązaniem jest zakup segregatora, do którego będzie można schować umowy i inne ważne papiery. Następnie należy przejść do rzeczy mniej istotnych, jak meble, czy sprzęt AGD/RTV. Kup, lub znajdź u siebie na strychu kartony, w których będziesz mógł umieścić pozostałe przedmioty. Następnie wystarczy podpisać pudła markerem, aby pracownik taksówki bagażowej mógł bez problemu połapać się, podczas rozładunku Twojego mienia. Pamiętaj, aby odpowiednio spakować przewody i łączniki elektryczne, ponieważ później możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiednich kabli, przy podłączaniu sprzętu w nowym mieszkaniu.

2. Parking i godziny szczytu

Jeśli mieszkasz w zatłoczonym mieście, warto abyś wcześniej przygotował sobie miejsce parkingowe. Jest to szczególnie istotne, jeśli zamierzasz wykonać kilka kursów swoim autem ( lub taxi bagażowym ). Możesz poprosić swojego sąsiada, aby przypilnował Ci parking, lub udostępnił swoje opłacone miejsce ( jeśli takie posiada ). Tam, gdzie są parkingi strzeżone, można poprosić ochroniarza o pomoc w tej kwestii. Bardzo istotna jest również godzina przeprowadzki. Pamiętaj, że wyruszając z taborem w godzinach, kiedy wszyscy wracają z pracy ( lub do niej jadą ), może okazać się fatalnym pomysłem, przez co cały proces może znacznie się wydłużyć. Starajmy się dobierać takie godziny, aby transport przebiegał szybko i sprawnie. „Należy o takich rzeczach pamiętać, ponieważ wtedy zmniejszymy koszt przeprowadzki” – potwierdza właściciel bagażówki, Pan Adam z Warszawy.

3. Dopięcie szczegółów na ostatni guzik

To bardzo ważna kwestia, jeśli zamierzamy podjąć współpracę z przewoźnikiem. Poinformuj pracownika firmy transportowej, gdzie dokładnie znajduje się Twoje mieszkanie, jak do niego dojechać pojazdem ciężarowym (jeśli potrzebujemy do przeprowadzki ciężarówki z windą), oraz co dokładnie ma wchodzić w zakres obowiązków danej firmy. „Warto o tym porozmawiać jeszcze przed podjęciem współpracy, ponieważ nie wszystkie firmy transportowe zapewniają swoim klientom np. rozładunek rzeczy w cenie usługi” – dodaje Pan Adam z bagażówki.

Mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę powyższe rady i nie będziesz miał żadnego problemu z przewiezieniem bezpiecznie swoich rzeczy do nowego mieszkania, czy też biura firmowego. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do tego zadania, to na pewno przeprowadzka nie będzie stresująca i szybko sobie z nią poradzisz.

taxi-bagaz.com.pl