Trylogia w ełckiej interpretacji

„Trylogia” Henryka Sienkiewicza będzie główną bohaterką wydarzeń organizowanych w sobotę, 6 września, w Ełku. Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna  oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej zapraszają wszystkich zainteresowanych wspólnym czytaniem do spędzenia tego dnia w sposób szczególny.

Organizatorzy zachęcają dzieci, młodzież oraz dorosłych do uczestnictwa we wspólnej zabawie, która rozpocznie się o godz. 10.00 „Grą Miejską” w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Ełku.

Zasady są proste, wystarczy w każdym z wyznaczonych miejsc (Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku, Park Wodny, ławka na promenadzie, Ełckie Centrum Kultury, Pomnik Michała Kajki, Ełcka Kolej Wąskotorowa) przeczytać fragment Trylogii i zdobyć symboliczną pieczątkę. Na mecie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się rozstrzygnięcie gry i nagrodzenie najlepszych zawodników.

O godz. 17.00  zapraszamy także wszystkich do wspólnego kibicowania podczas „Pojedynku Vip-ów”, w którym lokalni politycy oraz znane osobistości powalczą o najlepszą interpretację fragmentów Trylogii Henryka Sienkiewicza.