Torby ekologiczne dlaczego warto je stosować?

Rocznie na świecie produkuje się prawie 1 bilion plastikowych produktów. Tym samym po ich wykorzystaniu powstaje około 18 milionów ton odpadów w przeciągu roku. Dodatkowo wszystkie produkty plastikowe rozkładają się przez setki lat. A podczas palenia toreb plastikowych powstaje wiele szkodliwych dla nas jak i dla naszego środowiska odpadów. Ekologia w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę


fot., źródło:
https://foto.wuestenigel.com/fabric-bag-isolated-on-green-background/
zgodnie z licencją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

 

 

Rocznie na świecie produkuje się prawie 1 bilion plastikowych produktów. Tym samym po ich wykorzystaniu powstaje około 18 milionów ton odpadów w przeciągu roku. Dodatkowo wszystkie produkty plastikowe rozkładają się przez setki lat. A podczas palenia toreb plastikowych powstaje wiele szkodliwych dla nas jak i dla naszego środowiska odpadów. Ekologia w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę. Dlatego coraz więcej Państw wprowadza całkowity zakaz dystrybucji toreb foliowych, niektóre wprowadzają opłaty za reklamówki lub są dodatkowo opodatkowane.

Jaki jest sposób na to, aby ta liczba zmalała? Coraz więcej konsumentów decyduje się na tzw. torby ekologiczne, które wytwarzane są z różnego rodzaju tkanin.Najczęściej produkuje się je z płótna, konopi, juty i polipropylenu.

Pamiętajmy, że to my odpowiadamy za nasze środowisko.

Eko torby praktyczne i funkcjonalne

Torby ekologiczne to praktyczne rozwiązanie dla każdego z nas. Zamiast płacić za każdym razem kiedy jesteśmy na zakupach za torbę foliową, która nie jest bezpieczna ani dla nas ludzi ani dla zwierząt, lepiej zaopatrzyć się w przyjemną dla środowiska torbę. Wykonane z tkaniny z pewnością sprawdzą się lepiej od foliowych reklamówek, które w każdej chwili mogły nam się po prostu zerwać. Torby materiałowe są wygodniejsze, lepiej sprawdzą się w przenoszeniu nie tylko zakupów spożywczych, ale również innych rzeczy. Mają lepszy kształt, dzięki któremu będzie nam zdecydowanie wygodniej, a uchwyty wykonane z materiału nie będą nam się wżynać w skórę jak w przypadku foliowych toreb. Torby ekologiczne bez problemu możemy prać i używać wielokrotnie i z pewnością będą nam służyć przez wiele lat.

Torby ekologiczne nie tylko na zakupy.

Materiałowe torby mogą być również modnym dodatkiem naszego outfitu. Może zastąpić torebkę, a może być dodatkową torbą do której musimy zapakować inne rzeczy, które nie zmieszczą nam się do torebki, którą idealnie dopasowaliśmy do naszego eleganckiego stroju. No właśnie ! Wyobrażasz sobie w tym momencie, że idziesz na ważne spotkanie, musisz zabrać ze sobą coś ważnego i pakujesz to do reklamówki ze sklepu? Chyba nieco się to gryzie z Twoim strojem? Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie torby ekologicznej, która, będzie z pewnością lepiej się prezentowała niż zwykła reklamówka z mniej lub bardziej znanego sklepu. Dodatkowo na naszym rynku można spotkać bogaty wybór toreb wykonanych z materiału.Dostępne są w różnychrozmiarach, kształtach, kolorach i nadrukach, wybór naprawę jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

Torby ekologiczne mogą być przeznaczone do celów marketingowych. Nadruk z logiem firmy? Czemu nie? A firma zyska z pewnością u swoich potencjalnych klientów i otrzyma miano troskliwej i odpowiedzialnej firmy, która dba o nasze środowisko. Właściciel firmy otrzyma w zamian niemalże darmową reklamę, która będzie poruszać się po całym mieście, a może i nawet po całej Polsce.

Zastąpmy klasyczne torby foliowe, do których jesteśmy przyzwyczajeni, torbami z przyjemnego materiału. Takie torby mają takie samo zastosowanie jak foliowe reklamówki, możemy w nie zapakować drugie śniadanie, buty na przebranie, przenosić książki, płyty, dokumenty, czy wiele innych rzeczy. Jest to jedynie kwestia wyrobienia w sobie nawyku i przyzwyczajenia się do stosowania toreb wielokrotnego użytku.