Szkolna wyprawka – nie zapomnij o ciuchach!

Koniec i początek roku szkolnego to zawsze szczególne okazje, które na szczęście przypadają raczej w dość ciepłe i pogodne dni. Uroczystości rozpoczęcia i zakończenia roku wiążą się z pewnym dress code’em, który jednak można nieco przełamać. Kiedy, jak nie będąc nastolatką? Jak się ubrać do szkoły na taką okazję?

W co się ubrać do szkoły na rozpoczęcie lub zakończenie roku szkolnego?

Tu zwykle prym wiodą trzy kolory: czerń, biel i granat – barwy typowo apelowe, które nie kojarzą się z niczym atrakcyjnym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć z nich stylizację z większym polotem. Taka okazja wpływa na to, jak się ubrać do szkoły, więc jako bazę można wykorzystać klasyczne białe lub biało-czarne ubrania, a tę monotonię przełamać jakimś kolorowym dodatkiem, takim jak żakiet lub marynarka w soczystym odcieniu albo ciekawa biżuteria, buty czy torebka. Innym interesującym rozwiązaniem są sukienki. Oczywiście nie jest tu mowa o letnich sukienkach w wersji mini odsłaniających więcej niż zakrywających, ale zwiewna sukienka w marynarskie paski spokojnie może się sprawdzić. Zastanawiając się, w co ubrać się do szkoły, warto też sięgnąć po dziewczęce wzory, takie jak eleganckie groszki. Mile widziane są stylizacje retro, które choć są dość grzeczne, pozwalają nieco przełamać apelową nudę. Dziewczyny bardziej ceniące wygodę mogą z kolei postawić na sukienki koszulowe.

Nie zapomnij o makijażu!

Ciuchy to nie wszystko! Stylizację dopełni odpowiedni makijaż. Ten na rozpoczęcie roku szkolnego nie powinien być jednak zbyt mocny. Na początek nałóż podkład dopasowany do odcienia skóry. Następnie za pomocą korektora ukryj pozostałe niedoskonałości, rozprowadź go też pod oczami. Pamiętaj, aby zarówno podkład, jak i korektor dokładnie zblendować. Na koniec rozprowadź puder – najlepiej z tej samej gamy kosmetyków, co podkład i korektor. Bronzerem podkreśl delikatnie kości policzkowe. Możesz nałożyć też odrobinę pod linię żuchwy, by wyszczuplić szyję i podbródek. Rozświetlacz rozprowadź z kolei na grzbiecie nosa, kościach policzkowych i nad ustami. Na koniec za pomocą puszystego pędzelka nałóż na powieki matowy cień w kolorze delikatnego brązu i wytuszuj rzęsy. Ten prosty sposób na to, jak się ubrać do szkoły, można też szybko wykorzystać jako bazę na wieczorne wyjście, dodając nieco mocniejsze akcenty w makijażu. Postaw na czarną żelową kredkę, którą podkreślisz linię wodną górnych i dolnych powiek, oraz na pomadkę w naturalnym kolorze.