Szekspir Forever! – monodram Andrzeja Seweryna

17.04. Andrzej Seweryn przez 2 godzi i 20 min. będzie gościł na scenie ECK-u.  W interaktywnym dialogu z widzem opowiada o świecie Szekspira i świecie w ogóle. Monologi z arcydzieł genialnego startfordczyka – Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III… – układają się w fascynującą opowieść o literaturze, kulturze, ale też człowieku, widzianym w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski.

Spektakl jest osobliwą lekcją teatru Andrzeja Seweryna. Aktor wcielając się kolejno w postać Henryka V, Hamleta, Falstaffa, Ryszarda III, ale też Ariela, Lady Makbet, i Julii wydobywa piękno i nieprzemijającą mądrość poezji Szekspira. Przywołuje najważniejsze szekspirowskie tematy: obsesję władzy i szaleństwo zmysłów, ponadczasowość miłości i smutek samotności, zazdrość i zdradę, wszechobecność pragnień i dotkliwość porażek, zwątpienie w sens życia i dającą siłę nadzieję. Daje też wirtuozerski popis aktorskiego warsztatu.

Przedstawienie polecamy zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach Piotra Kamińskiego i w odkrywczych, mistrzowskich interpretacjach Andrzeja Seweryna. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

Przedstawienie inspirowane spektaklem „Wyobraźcie sobie…” w reż. Jerzego Klesyka w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Termin:

17 kwietnia 2015 r.
(piątek)
godz. 19:00

Miejsce:
sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

Bilety:
bilet: 35/45 zł
(seniorzy 60+/pozostali)