Sylwester w operze: spektakl „Upiór w operze” i koncert Grażyny Brodzińskiej

31.12. Rok 2015 zakończymy hucznie w obu siedzibach Opery i Filharmonii Podlaskiej! Do sali koncertowej przy ul. Podleśnej zapraszamy na uroczysty koncert sylwestrowy z udziałem wspaniałej Grażyny Brodzińskiej i Marcina Jajkiewicza. Na Dużą Scenę przy ul. Odeskiej zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Upiór w operze” i towarzyszący mu bal sylwestrowy!

18:00 – KONCERT SYLWESTROWY Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ I MARCINEM JAJKIEWICZEM

Pierwszy raz od czterech lat w sali koncertowej przy ul. Podleśnej odbędzie się koncert sylwestrowy! Z radością jako Opera i Filharmonia Podlaska wrócimy do tej tradycji. Program przygotowany w tym roku z pewnością trafi w gusta najwytrawniejszych melomanów: do Białegostoku przyjedzie Pierwsza Dama polskiej operetki – Grażyna Brodzińska! Światowej sławy wokalistka o ogromnym repertuarze, obejmującym utwory klasyczne, musicalowe oraz światowe przeboje różnych gatunków muzycznych zachwyca swoim wokalnym kunsztem, elegancją i charyzmą widzów na całym świecie, a rok 2015 pożegna razem z podlaską publicznością. Towarzyszyć jej będzie utalentowany wokalista Marcin Jajkiewicz – „polski Frank Sinatra”, śpiewający jazz, musical i muzykę rozrywkową, uczestnik takich muzycznych show, jak „Idol” czy „Szansa na sukces”, a także laureat nagrody Festiwalu „Jedynki” w Sopocie i członek zespołu Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka.

Artyści wystąpią wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Grzegorza Berniaka. Koncert poprowadzą Ilona Karpiuk oraz Maciej Nerkowski.

Więcej informacji o koncercie: http://www.oifp.eu/pl/aktualnosci/2182-31-12-2015-koncert-sylwestrowy-z-grazyna-brodzinska-i-marcinem-jajkiewiczem.html

fot. M. Heller

 21:00 – SYLWESTROWY SPEKTAKL „UPIÓR W OPERZE”

Po niemal dwuletniej przerwie na scenę wraca „Upiór w operze”. Wieczór sylwestrowy to okazja nie tylko do tego, by zobaczyć go jako pierwsza publiczność od czasu ostatniego wystawienia, ale także by przeżyć na własnej skórze wspaniały bal rodem z wielkich sal przełomu wieków. Po spektaklu nastąpi bowiem tradycyjny już uroczysty bal – tym razem w entourage’u „Maskarady” z „Upiora…”.

Widowisko zakończy się na chwilę przed północą – wówczas widzowie wraz z artystami będą mogli wznieść toast i wspólnie powitać nowy rok lampką szampana.

Na gości balu czekają dwie specjalnie przygotowane przestrzenie: „Sala Upiora” (Sala Kameralna OiFP) oraz „Sala Christine Daaé” (Sala Wystawowa OiFP), a w nich poczęstunek, przygotowany przez Restaurację Forma – a w nim szwedzkie stołu z bufetami dań gorących, zimnych przekąsek, bufetem kawowym, ciastami i wyrobami cukierniczymi. Po kolacji zapraszamy na tańce w Dolnym Foyer. Przez pierwsze półtorej godziny na żywo zagra zespół rozrywkowy, resztę nocy uczestnikom balu umili towarzystwo DJ-a. Zabawa zaplanowana jest do 5.00!

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.oifp.eu/pl/aktualnosci/2148-26-10-2015-sylwester-2015-2015-w-operze.html

Gorąco zapraszamy!