Styczeń z dobrym humorem w ECK

22, 24.01. ECK  zaprasza na rozpoczęcie Nowego Roku w dobrym humorze. W styczniu przygotowano dwie propozycje, aby tego dokonać: „Kocham Pana, Panie Sułku” i występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. 

 

Pani Eliza i Pan Sułek… Romantyczka i realista, kto z nas nie zna tej pary, kto z nas nie zaśmiewał się do łez, słuchając dyskusji i dialogów tych dwojga. Ona go uwielbia, on w zamian używa jej jako przynęty (łowi na nią raki), albo wykorzystuje jako antenę telewizyjną… Na każde jej „Kocham Pana, Panie Sułku” odpowiada krótkim i nerwowym „Cicho!”. A nad wszystkimi czuwa wszędobylski Gajowy Marucha…

Kultowe słuchowisko Polskiego Radia, przy którym wychowało się kilka pokoleń Polaków. Ponadczasowy humor i dowcip autorstwa jednego z najbardziej cenionych polskich satyryków. Teksty, które niezmiennie, od ponad 40 lat, śmieszą słuchaczy w różnym wieku. Niezapomniane, przezabawne kreacje Marty Lipińskiej i Krzysztofa Kowalewskiego, stanowiące kanon polskiej sztuki satyrycznej i aktorskiej.

Spektakl literacko-muzyczny w wykonaniu Marty Lipińskiej, Krzysztofa Kowalewskiego i Adama Ferencego

 Akompaniuje Marian Szałkowski

22 stycznia 2016 r.
(piątek)
godz. 18.00

sala widowiskowa 
Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 45 zł/50 zł
(przedsprzedaż/w dniu spektaklu)

„Jerzyk dzisiaj nie pije” to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, którego premiera odbyła się w listopadzie 2014. Spektakl jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe hity jak „Palenie” – rozmowa dwóch właścicieli psów, która obiera nieoczekiwany obrót, „Odrabianie lekcji” – coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy „Jerzyk dzisiaj nie pije” – czyli co robić gdy na imieninach żona zabrania mężowi napić się z kumplami.

Bywa inteligentnie, bez przerwy za to jest śmiesznie. Co więcej, spektakl jest na tyle kulturalny (jedno nieładne słowo na prawie dwie godziny programu), że można przyjść z dziećmi.

Warto zobaczyć najnowszy spektakl KMN z jeszcze jednego powodu – jego twórcy nie będą w przyszłości ani młodsi ani chudsi niż teraz.

24 stycznia 2016 r.
(niedziela)
godz. 19:00

sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 60 zł