Sprawiajmy naszym dzieciom drobne przyjemności

1 czerwca jest świętem, które kojarzy nam się z uśmiechem. Tego dnia obdarowujemy nasze dzieci, bo to ich dzień. Chcemy uszczęśliwić nasze pociechy i dać im jak najwięcej.

Calcium's important for them both! - Nutrition

Niespodzianki mogą oczywiście sprawić im radość, ale jest coś, co jeszcze bardziej ucieszy nasze maluchy – poświęcone im uwaga oraz czas. W dzisiejszym zabieganym świecie wolimy sporadycznie pokazać, że nam na kimś zależy, od akcji do akcji. A nie trzeba wcale wiele, by druga strona była przeświadczona o czułości i miłości. Wystarczy po prostu celebrować małe chwile i cieszyć się nimi wspólnie. Nic też tak nie zbliża, jak wspólne wykonywanie drobnych czynności, na przykład w kuchni.

Wiadomo, że dzieci uwielbiają desery, więc z okazji Dnia Dziecka można pokusić się o wspólne przygotowanie smacznych koktajli. Najprostszy i idealny na tę porę roku koktajl truskawkowo-bananowy: do blendera wrzucamy truskawki i obrane banany, dodajemy szklankę mleka, jogurt naturalny, możemy dosłodzić miodem – wszystko miksujemy. Zostaje tylko finezyjnie udekorować szklankę, ale tym na pewno zajmie się wasza pociecha. Można oczywiście dokonywać wariacji owocowych, czyli dodać jagody, mango, gruszkę – uruchomcie swoją wyobraźnię. By koktajl był gęstszy, zamiast mleka można dodać  w różnych proporcjach (w zależności od konsystencji, jaką chcemy uzyskać) jogurt, maślankę i śmietankę.

Zobaczcie, ile przy tym może być zabawy. A oprócz swojego czasu dajcie też dziecku dawkę zdrowia, bo mleko to najbogatsze źródło łatwo przyswajalnego wapnia. Człowiek przyswaja z mleka krowiego aż 80 proc. tego pierwiastka, gdy dla porównania z mleka sojowego 13 proc. Ten biały napój zawiera wiele cennych biopierwiastków jak: fosfor, potas, magnez, cynk, selen, kobalt, mangan, jod, fluor. Spożycie mleka i produktów mlecznych jest bardzo ważne w okresie rozwoju organizmu.

Bawicie się więc radośnie i zdrowo nie tylko 1 czerwca.

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” realizowany jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.