Spotkanie z Szymonem Hołownią

28.10. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią Jak robić dobrze”.

Szymon Hołownia podaje autorski przepis, jak przyrządzić dobro. To jego pierwsza książka o Afryce, o miejscu, w którym Boga spotyka w potrzebującym człowieku – w sierocińcu, szpitalu i hospicjum. Jak robić dobrze to fascynująca opowieść o Czarnym Lądzie, o jego mieszkańcach, o ich kreatywności i niemocy. Osobisty dziennik pisany na kontynencie, na którym wykuwa się przyszłość świata, gdzie najostrzej rysuje się dziś granica między dobrem a złem.

Ze złem najlepiej walczy się, robiąc dobro. Nie daj więc sobie wmówić, że nie masz na nic wpływu, bo masz większy, niż myślisz. Nie rezygnuj z wakacji, nadal chodź do kina i pij wino do kolacji. Nie oddawaj potrzebującym wszystkiego dziel się z nimi drobniakami, ułamkiem tego, co masz. Ale rób to regularnie! I koniecznie z uśmiechem.

Szymon Hołownia

dziennikarz, publicysta, pisarz. Stale współpracuje z telewizją TVN, gdzie razem z Marcinem Prokopem prowadzi programy Mam Talent! i Mamy Cię! Jest stałym felietonistą miesięcznika „Pani”, prowadzi bloga SzymonHolownia.com. Laureat nagród dziennikarskich (m.in. Grand Press, Ślad, Wiktor, Ostre Pióro). Autor i współautor 11 książek z dziedziny popteologii i spraw społecznych.

Założył dwie fundacje. Fundacja Kasisi wspiera dom dziecka dla ponad 200 sierot w Kasisi w Zambii (www.fundacjakasisi.pl).

Druga fundacja, Dobra Fabryka, finansuje działalność jedynego hospicjum w Rwandzie oraz wiejskiego szpitala i ośrodka dożywiania dzieci z chorobą głodową w Kongu (www.dobrafabryka.pl).

Odwiedź te strony i zobacz, jak pomagać dobrze.

Termin:

28.10.2015

 18:00.

Miejsce:

Miejska biblioteka w Ełku

Wstęp wolny