Spotkanie autorskie z Jerzym Hajdugą

22.10. Odpocząć od cudu – to tytuł październikowego Artystycznego czwartku w Szkole Artystycznej. Gościem będzie Jerzy Hajduga – ksiądz i poeta.

Wiersze publikował m.in. w „Tygodniku Kulturalnym”, „Poezji”, „Literaturze” i „Frazie”. Autor scenariusza spektaklu poetyckiego „Ten pusty krzyż”, wystawionego w Teatrze im S. Jaracza w Olsztynie (1991). Opublikował kilkanaście tomów wierszy, ostatnio „Powieki wieków” (2012) oraz „Odpocząć od cudu” (2015).Ukazała się również płyta „Coraz ciszej” (2013) z piosenkami do jego wierszy Ks. Jerzy Hajduga w latach 1997 – 2001 był duszpasterzem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku. W tym czasie m.in. redagował „Pocztę literacką” w Gazecie Współczesnej” i publikował felietony na łamach „Rozmaitości Ełckich”. Prowadził również raz w miesiącu Konkurs Jednego Wiersza w Ełckim Centrum Kultury.

Ks. Jerzy Hajduga obecnie pełni funkcję kapelana chorych w szpitalu przy parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku (woj. lubuskie). Jego poezja z tomu na tom zyskuje nowych czytelników i wnikliwych komentatorów. Prowadzi bloga JerzyHajduga.pl.

Termin:

22 października 2015 r.
(czwartek)
godz. 18:00

Miejsce:
sala koncertowa
Szkoły Artystycznej w Ełku

wstęp wolny