Spotkanie z opowiadaczem bajek

11.12 Bajkowy Świat – najpiękniejsze bajki świata – tego będzie dotyczył grudniowy Artystyczny czwartek w Szkole Artystycznej.  Występ Michała Malinowskiego zabierze słuchaczy w magiczną podróż do krainy ulubionych bajek z różnych części świata. Słuchacze przeniosą się do Indii, Japonii, Afryki i Europy. Nie zabraknie akcentu polskiego, po to aby ukazać bogactwo naszej rodzimej tradycji.

Styl opowiadania Michała Malinowskiego jest bardzo żywy, pełen ekspresji i interakcji z publicznością. Wyprawa do Krainy Bajek to jednocześnie podróż do Świata wyobraźni i marzeń. To również spotkanie ze znanymi bohaterami tradycyjnych opowieści i poznanie ich świata wartości. Występ jest wielką ucztą duchową i przynosi każdemu dużo radości.

Michał Malinowski jest profesjonalnym opowiadaczem bajek. Oprócz tego jest pedagogiem, pisarzem artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Jest to pierwsze na świecie muzeum poświęcone tradycjom ustnego przekazywania historii. Michał Malinowski organizuje liczne spotkania, warsztaty, festiwale sztuki opowiadania. Prowadzi także rozległe badania etnograficzne w Polsce i na świecie. Jest autorem książki Polish Folklore and Folktales, która otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association. W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy Amadou Hampate Ba, jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. Występuje na wielu światowych festiwalach sztuki opowiadania od Kanady, Hiszpanii po Iran i Indie.. Jego klientami animacji dla dzieci są m.innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych (od 4 lat wykonuje program Bajkowa Europa, Bajkowy Świat) Ambasady i Instytuty Polskie. W tym roku uczestniczył ponownie w Pikniku Prezydenckim w Łazienkach oraz Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera.

Termin:

11 grudnia 2014 r.
(czwartek)
godz. 18:00

Miejsce:

sala koncertowa
Szkoły Artystycznej w Ełku

Wstęp wolny