Relaks w otoczeniu jezior i wyjątkowej architektury – wybierz podróż pociągiem PKP Intercity z Warszawy do Ełku!

Wielkomiejski pęd potrafi nieraz dać w kość. Jeśli marzysz o znalezieniu się w spokojnym miejscu otoczonym naturą – pięknymi lasami, niezmąconą taflą jeziora – to niezależnie od pory roku zaprasza cię do siebie Ełk. Tym bardziej, że dzięki połączeniom PKP Intercity dojedziesz tam z Warszawy w niecałe 4 godziny!

Dlaczego warto odwiedzić Ełk?

Niemal 300 kilometrów dzieli stolicę od największego miasta na Mazurach. Jeśli więc szukasz ukojenia od warszawskiego zgiełku i przestrzeni na relaks, to właśnie Ełk jest destynacją wartą rozważenia. Dlaczego? Z jednej strony to miejsce otoczone malowniczymi wodami – leży nad Jeziorem Ełckim, Jeziorem Sunowo i rzeką Ełk, a w jego okolicach znajduje się także Jezioro Selmęt Mały oraz Szyba. To także środek Zielonych Płuc Polski, gdzie można cieszyć się świeżym powietrzem, którego w żadnych kategoriach nie da się porównać ze smogiem unoszącym się nieraz nad dużymi miastami. Z drugiej zaś strony, jest to też na tyle duże miasto, że nie zabraknie w nim innych atrakcji. Przede wszystkim są to wyjątkowe zabudowania – kamienice z przełomu XIX i XX wieku tworzą wyjątkowy klimat!

Wybieram pociąg!

Jest to jednak na tyle długi dystans, że podróż samochodem może stać się niepotrzebnym stresem. Przy dobrych warunkach to trzy godziny jazdy, która wymaga od kierowcy nieustannego skupienia. Jeżeli zatem chcesz oddać się odpoczynkowi, to właśnie pociąg stanie się najlepszym sposobem podróży na tej właśnie trasie. 3 godziny i 53 minuty, w trakcie których możesz czytać książkę czy nadrobić nieobejrzane jeszcze odcinki serialu. Nie jest to oczywiście jedyny plus jazdy koleją. Co zatem sprawia, że pokonanie trasy dzięki PKP Intercity przeważa nad innymi formami podróżowania?

  • Koszty – jeśli kupujesz normalny bilet taniomiastowy w drugiej klasie, zapłacisz za niego 34,90 zł. To zapewne około połowę mniej niż koszt przejazdu takiego samego dystansu samochodem. Co więcej, jeśli podróżujesz z dzieckiem do lat 4, ono za bilet nie zapłaci nic!
  • Z centrum do centrum – zarówno w Warszawie, jak i Ełku dworce znajdują się w samym środku miasta. Nie musisz się martwić się o to, czy przedmieścia oferują jakikolwiek transport do serca twojej destynacji.
  • Wygoda – wspomniana już przestrzeń na relaks wiąże się także z udogodnieniami, takimi jak chociażby dostęp do gniazdek elektrycznych. Nie musisz więc martwić się już o baterię w smartfonie, tablecie czy też laptopie.
  • Smacznie i bez obaw – co ważne, nie musisz też przejmować się prowiantem na drogę. Możesz na spokojnie usiąść przy stoliku w wagonie restauracyjnym i zamówić zarówno małą przekąskę, jak i danie na ciepło.
  • Łatwy zakup biletu – jeśli chcesz kupić bilet, wystarczy, że wejdziesz na stronę PKP Intercity i wyszukasz dogodny dla ciebie termin podróży na danej trasie. Kilka kliknięć i będziesz miał bilet w swoich rękach!

Oczywiście nie jest to jedyna opcja kupna biletu. Forma online jest zdecydowanie dużym ułatwieniem, dlatego też możesz korzystać nie tylko ze strony internetowej, lecz także z aplikacji IC Mobile Navigator. Dzięki niej kupisz bilet nawet zaledwie kilka minut przed odjazdem i to niezależnie od tego, czy jesteś właśnie w zatłoczonym tramwaju, czy dopiero wychodzisz z pracy. Do aplikacji możesz mieć dostęp zarówno ze swojego smartfona, jak i tabletu – kilka kliknięć, kilkadziesiąt sekund i rezerwacja zrobiona! Co istotne, przy pomocy aplikacji sprawdzisz też aktualną punktualność pociągów, a jeśli jednak plany ulegną zmianie, zwrócisz bilet. Pamiętaj też, że korzystając z niej, na bieżąco będziesz dowiadywał się o promocyjnych ofertach, jakie nieraz przygotowuje przewoźnik. Chyba są to wystarczające argumenty, żeby zarezerwować swój bilet i najbliższy weekend spędzić w Ełku? Nawet krótki relaks może dać długie, pozytywne efekty!

Więcej dowiesz się na stronie PKP Intercity – wybierz podróż na trasie Warszawa-Ełk i ciesz się przestrzenią na odpoczynek!