Regionalne Święto Miodu

10.10. W sobotę w Centrum Edukacji Ekologicznej odbędą się obchody „Regionalnego Święta Miodu”. Jest to jedno z ostatnich tegorocznych wydarzeń promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego.
Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym miodu,  ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych. Święto Miodu to spotkanie fachowców, dla których miód jest inspiracją do pracy, oraz wielbicieli tego niesamowitego nektaru. Poza wykładami o miodzie będzie okazja do zakupu wyrobów rękodzielniczych i regionalnych potraw od zaproszonych wystawców, a także skosztowania słodkości, które przygotują lokalni uczestnicy konkursu na najlepsze ciasto z miodem.
W trakcie Święta odbędą się konkursy na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy, w którym do rywalizacji staną pszczelarze z naszego regionu.
Zapraszamy również do uczestnictwa w Święcie wszystkie gospodynie domowe, które mogą poszczycić się wspaniałymi wypiekami z dodatkiem miodu. Odbędzie się bowiem „Konkurs na najlepsze ciasto z miodem”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie zgłoszenia – najpóźniej do 8 PAŹDZIERNIKA 2015 na adres e.sigiel@cee.elk.pl
REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Program:
godz. 12:00
          – oficjalne rozpoczęcie imprezy
          – kiermasz miodów i produktów pszczelarskich
          – występ chóru Pojezierze, Gospel oraz grupy Na mazurską nutę
godz. 12:00 – 14:00
          – konkurs na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy
godz. 13:30
          – konkurs na najlepsze ciasto z miodem
godz. 15:30
          – rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników.
Miejsce:
Centrum Edukacji Ekologicznej
Wstęp wolny